Rimbaba obyčajná – migréna a bolesti už nikdy viac!…

rimbaba obyčajná na lúke

Rimbaba obyčajná je zvláštny názov, ktorý v sebe skrýva silu, zdravie a pohodu. Spoznajte túto extra liečivú a nápomocnú bylinu a určite si ju obľúbite. Rimbaba obyčajná má skutočne úžasné účinky a záber na naše zdravie. Čo obsahuje, na čo sa hodí, ako sa užíva a ako sa pripravuje tinktúra z rimbaby??? Všetko čo potrebujete vedieť o rimbabe obyčajnej je tu…

O rimbabe

Rimbaba obyčajná (lat. Tanacethum Parthenium) – čeľaď astrovitá

Táto krásna, liečivá bylina rastie do výšky 50 – 150 centimetrov. Má prekrásny bielo-žltý kvet, podobný harmančeku a jej účinky sú tiež úžasné! Rimbaba obyčajná je silný bojovník hlavne v oblasti eliminovania rôznych druhov bolesti, no má aj iné účinky (viď nižšie). Rimbaba obyčajná pochádza z Ázie a vyhovuje jej mierne podnebné pásmo. Vo väčšine sa Rimbaba pestuje ako okrasná rastlina, ale vypestovať si ju môžete aj na „zdravotné“ účely.

Čo obsahuje rimbaba – účinné látky

Účinné látky v rimbabe sú silnou „zbraňou“ v boji proti rôznym zdravotným problémom a chorobám.

Triesloviny, silice, éterické oleje, horčiny a sacharidy.

Rimbaba obyčajná – účinky na zdravie

Silná a obsiahla účinnosť Rimbaby obyčajnej na náš organizmus je skvostná! Vyskúšajte túto liečivú bylinu na svoje problémy a uvidíte ten výsledok!…

 • Podporuje obranyschopnosť, prevencia chrípky a nádchy
 • Antibiotické a antiseptické účinky
 • Podporuje trávenie, eliminuje zápaly a bolesti žalúdka
 • Podporuje pravidelnú stolicu a prečisťuje tráviaci trakt
 • Prevencia vzniku kardiovaskulárnych ochorení
 • Silná pomoc pri migréne, eliminuje bolesť
 • Mierne rozširuje cievy, zlepšuje priechodnosť ciev
 • Prekrvuje končatiny, proti studeným nohám a rukám
 • Odstraňuje menštruačné bolesti, bolesti kĺbov a iné druhy
 • Vhodný pri Reume, Dne
 • Upravuje hladinu hormónov pri menštruácii a menopauze
 • Podporuje regeneráciu rodidiel po pôrode

Kde rastie rimbaba a aké časti sa zbierajú

Rimbaba obyčajná je pôvodne z Ázie a vyhovuje jej naše mierne pásmo. Vypestovať rimbabu nie je vôbec ťažké. Z rimbaby obyčajnej sa zbiera jej vňať, ktorá sa potom suší. Vňať sa zbiera v období letných prázdnin. Zbierať môžete napríklad len samotné lístky.

rimbaba obyčajná rastlina s kvetmiPoužitie Rimbaby obyčajnej v praxi

Rimbaba obyčajná sa najčastejšie užíva vo forme tinktúry alebo na žutie proti migréne či iným typom bolesti.

Recept proti migréne a bolestiam

Počas akútnych bolestí (kĺby, menštruačné, migréna) sa doporučuje 1 – 3 krát denne požuť a zjesť 3 lístky rimbaby. Nikdy však neskonzumujte viac ako 4 – 5 lístkov na jedno „použitie“. Lístky vložte do úst a žujte aspoň 1 – 2 minúty, potom ich prehltnite.

Recept tinktúra z rimbaby

Potrebujete: 3 hrste čerstvej vňate rimbaby, cca 2 deci alkoholu (lieh, vodka, nejaký biely alkohol), sklenená uzatvárateľná nádoba.

Umytú a osušenú rimbabu nakrájajte na drobné kúsky a vložte do uzatvárateľnej nádoby. Zalejte to bielym alkoholom po vrch nakrájaných kúskov rimbaby, aby sa lúhovali. Množstvo alkoholu záleží od veľkosti nádoby. Túto tinktúru nechajte 1 – 2 mesiace lúhovať pri izbovej teplote. Každý deň ju pretrepte a po mesiaci až dvoch ju preceďte a nechajte si iba výluh (tekutinu) tinktúry.

Tinktúra z rimbaby obyčajnej

Najjednoduchšie je si tinktúru z rimbaby zakúpiť. Tinktúra z rimbaby sa užíva po jedle a to 1 – 3 krát denne po 5 – 6 kvapiek. Ak máte akútny problém tak ju užívajte 2 – 3 krát denne po 6 kvapiek. Ak ju užívate iba ako prevenciu, tak ju užívajte 1 – 2 krát denne po 5 – 6 kvapiek.

UPOZORNENIE

Rimbabu obyčajnú nesmú užívať tehotné či kojace ženy. Pozor by si mali dávať aj ľudia s poruchou zrážanlivosti krvi. Ak Vás trápi nejaký zdravotný problém, tak radšej začatie užívania rimbaby konzultujte so svojim lekárom.

Kliknite pre zväčšenie

info obrázok rimbaba obyčajná

Proti bolesti hlavy Vám môžu pomôcť aj tieto tipy… Zatočte s bolesťou hlavy bez liekov.

Share Button
Rimbaba obyčajná – migréna a bolesti už nikdy viac!…
4.3★- 6 Hlasov

Toto je hriech nevyužiť: Jedálniček  na mieru (pre zdravie alebo na chudnutie) online už za jednu minútu. Úplne zadarmo a bez chytákov. Môj jedálniček

Verzia stránky Klasická | Mobilná