Recept – tekvicový prívarok

Nastala sezóna tekvice a Vy si jednoducho viete zohnať tekvicu a pripraviť porciu tohto ľahkého a chutného prívarku. Ako na to? Čo k tomu potrebujem??? Recept nie je vôbec náročný a žiadne extra potraviny k tomu netreba. Recept zvládnu aj začiatočníci. Tak smelo do toho!

 Na tento chutný recept potrebujete:1 menšiu tekvicu, 1 cibuľu, pár kúskov čerstvého kôpru (ak nemáte použite sušený), 1 PL olivový olej, 1 deci smotany na varenie, 2 vajíčka, 1 PL vegety (bez glutamanu), 1 ČL morská soľ, 0,5 ČL čierne korenie, 1 ČL sladká červená mletá paprika, 2 ks bobkový list. Na volské oko potrebujete: 1 ks vajíčka a trochu olivového oleja. Alebo ľahší variant 1 ks varené vajíčko

Tekvicu zbavte šupky, umyte a pozdĺžne rozrežte. Ak je tekvica mladá, tak jadro a semienka nemusíte vyberať (ani ja som nevybrala), ale ak je tekvica staršia, tak v tom prípade vyberte stred a nastrúhajte len dužinu – na strúhadle. Keď máte nastrúhanú tekvicu, tak si na drobno pokrájajte cibuľu a opečte ju na olivovom oleji v hrnci.
Keď je cibuľka do zlatista opečená, tak pridajte tekvicu a aj tú trochu opečte a potom poduste. Po dusení pridajte vodu, tak aby bola tekvica zaliata po vrch, nie po vrch hrnca.
Pridajte vegetu, soľ, čierne korenie, červenú papriku, bobkový list a nechajte tekvicu variť. Ja som tekvicu varila 30 minút.

tekvicovy privarok

Po tomto čase je už tekvica mäkká a tekvicovú zmes premixujte ručným mixérom. Táto hmota bude hustejšia a nebude treba dávať zápražku. V hrnčeku si rozmiešajte smotanu s vajíčkami a dobre premiešajte. Do rozmixovanej tekvice pridajte smotanu s vajíčkami a 3 minútky povarte na miernom plameni. Hmota (prívarok) zhustne vďaka vajíčkam a smotana dodá lepšiu chuť.
Po dokončení prívarku si uvarte jedno vajíčko, alebo si spravte na troche olivového oleja volské oko (opečené vajíčko). Energetická hodnota tohto jedla je minimálna, toto jedlo je vhodné aj pri chudnutí a aj pri udržaní hmotnosti ako zdravé a ľahké jedlo. Dobrú chuť!

Share Button
Recept – tekvicový prívarok
3.2★- 5 Hlasov

Toto je hriech nevyužiť: Jedálniček  na mieru (pre zdravie alebo na chudnutie) online už za jednu minútu. Úplne zadarmo a bez chytákov. Môj jedálniček

Verzia stránky Klasická | Mobilná