Reklama
Reklama

Bolesť hrdla – kedy už potrebujem lieky a pastilky?

bolest hrdla - chripka

Príroda síce ponúka mnohé „zázraky“ pre telo i na bolesť hrdla, ale často je potrebné uvažovať radšej racionálne. Aj keď sa hovorí, že príroda má liek na všetko, tak to netreba preceňovať.

Bolesť hrdla je zdravotný problém a veľmi často je súčasťou angíny. Najčastejšie je to bakteriálne ochorenie, s ktorým sa už netreba zahrávať. Samozrejme, že najlepšie riešenie záleží aj od štádia bolesti, resp. zápalu hrdla.

Bolesť hrdla je ochorenie, ktorému sa ťažko špecifikujú jeho úrovne. Každý zvládame bolesť inak a hranica kedy je potrebné užiť liek a kedy stačí iba „cesnak“ je tenká. Musíte ísť podľa svojho pocitu, ak je bolesť pri prehĺtaní veľká, ťažko sa Vám polyká a prípadne sa pridružila aj teplota, tak je jasné, že cesnak, med a zázvor už stačiť nebudú. V takýchto prípadoch navštívte lekára a ak treba, tak aj užívajte antibiotiká a pastilky na bolesť hrdla. Áno – ja som zástanca „prírodnej liečby“, ale keď už príroda nezaberá, tak potom treba užiť správny liek v správnom množstve. Vo všeobecnosti funguje prírodná medicína ako perfektná prevencia, no keď sa chcete vyslovene liečiť prírodnými formami, tak to musí byť začiatočné štádium choroby, aby účinné látky stihli zareagovať.

Ako rozdeliť bolesť hrdla – čo pomáha

Stredne silná bolesť hrdla  – cítite miernu bolesť pri prehĺtaní (otravuje ale neobmedzuje pri prehĺtaní), nemáte horúčku a ani Vaše telo nie je oslabené – ste relatívne vitálny

V takomto prípade je to tak 50 na 50. Stále Vám ešte môžu pomôcť pastilky na cmúľanie, práškové nápoje na bolesť hrdla,… Skombinujte ich s prírodnými kloktadlami a odvarmi na bolesť v hrdla viď „prírodné recepty“ a môže sa Vám podariť vyhnúť antibiotickej liečbe. Pokiaľ ani po pár dňoch nenastane zlepšenie, resp. sa bolesť hrdla ešte zhorší, tak takmer na 100% máte angínu. Vtedy už Vaše najbližšie kroky musia smerovať k lekárovi

Silná bolesť hrdla – bolesť pri prehĺtaní je už obmedzujúca, môže sa pridružiť teplota, malátnosť,…

V takom prípade nie je dobré sa hrať na hrdinu samoliečiteľa, ale je potrebné vyhľadať lekára a antibiotiká (ak je pôvod bolesti hrdla bakteriálny) sa Vám už pravdepodobne nevyhnú. Samozrejme pre následné urýchlenie liečby a regenerácie tela, doplňte pastilky na cmúľanie a niečo z prírodnej domácej lekárne.

Pozn: ako som už spomenul, je ťažké presne určiť štádium bolesti hrdla, pretože je to individuálne. Preto sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Určite Vám radi doporučia to, čo Vaše telo potrebuje.


Súvisiace: “Prírodné recepty na bolesť hrdla”


Každý je iný, ale ako to robím ja

Aj keď sa snažím žiť zdravo, neznamená to, že si ma bolesť hrdla raz za čas nenájde. Pokiaľ som pociťoval bolesť hrdla a 1-2 dni som to podcenil, tak som vždy skončil na antibiotikách. Takže v súčasnosti pri čo i len náznaku škrabania v hrdle si nasadím prírodnú liečbu a homeopatika na bolesť hrdla. A od vtedy (5 rokov) som už ani raz nebral antibiotiká. O homeopatikách sa vedie veľká diskusia a sám neviem, čo si mám o tom myslieť. Pri bolesti hrdla mi zaberajú (možno je to placebo) ale napríklad pri kašli mi nikdy nepomohli. Takže sám neviem, kde je pravda. Každopádne z toho vyplýva, že ak podchytíte bolesť hrdla hneď na začiatku, máte šancu sa z toho dostať – toľko moja skúsenosť.

Na zmiernenie akútnej bolesti hrdla:

Pastilky sú asi najrýchlejšou formou úľavy bolesti v hrdle. Zakúpiť si môžete pastilky: Strepfen, Strepsils, Tantum Verde, Mucosolvan, Orofar, Coldrex… Pastilky obsahujú látky, ktoré eliminujú bolesť, zápal a utlmujú kašeľ – poraďte sa s lekárnikom.

Spreje sú taktiež účinné pri akútnych bolestiach hrdla a tieto spreje eliminujú bolesť hrdla na minimum. Zakúpiť si môžete napríklad: Bioparox, Tantum Verde alebo Jox

Prášková forma  – horúci nápoj – účinkuje tiež pomerne rýchlo. Je to väčšinou zhluk rôznych kyselín, ktoré odstránia zápal a pomôžu rýchlejšiemu vyliečeniu bolesti hrdla a prípadne aj horúčky. Zakúpiť si môžete napríklad Paralen Grip (horúci nápoj).

Nezabudnite však, že aj počas užívania liečiv, môžete naďalej užívať či konzumovať aj rôzne bylinkové čaje, zázvorové, cesnak, med a podobné „vylepšováky“, s ktorými budete ešte rýchlejšie fit!

Prírodná medicína + farmakologická + odpočinok = skoré uzdravenie

Čo na záver?

Jediné, čo ešte pre Vás môžeme urobiť je zaželať Vám skoré uzdravenie a do budúcnosti poradiť, aby ste svojmu telu dodali viac prírodných „liekov“ ako prevenciu takmer všetkých ochorení. Veď predchádzať chorobe je určite lepšie ako ju potom liečiť (a hlavne aj lacnejšie :-))

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme