Reklama
Reklama

Recepty na omáčky bez múky (kôprová, chrenová a papriková)

papriková omáčka

Máte radi omáčky, ale nechcete konzumovať zbytočne múku??? Ako sa dajú pripraviť omáčky bez múky??? Máte tu tri recepty na paprikovú, chrenovú a kôprovú omáčku, ktoré sa dajú pripraviť bez zbytočne pridanej múky. Či chudnete alebo sa len udržiavate, tieto omáčky majú menej kalórii a sú navyše chutné!!!

Tieto omáčky môžete použiť ku mäsovým, cestovinovým, ryžovým, zemiakovým jedlám alebo ako dressing ku zeleninovému šalátu. Tieto omáčky sú bez lepku, ale obsahujú laktózu. Ak práve chudnete, tak by ste nemali tieto omáčky konzumovať každý deň, pretože to je aj tak energia navyše, ktorú musíte počas chudnutia spáliť.

Recept papriková omáčka

Potrebujete: 3 ks červené papriky, 1 žltá papriky, 2 strúčiky cesnaku, 2,5 deci smotana na varenie, 1 PL solamylu, štipka soli, štipka čierneho mletého korenia, štipka chilli korenia, 2 PL kockového masla.

Papriky ošúpte škrabkou na zemiaky, rozrežte, vyberte jadrovník, umyte a nakrájajte na menšie kocky. Očistite aj cesnak a pretlačte ho. Na menšej panvici rozohrejte maslo, na ňom opečte pokrájané papriky, pretlačený cesnak a zakryté to duste 12 – 15 minút na miernom ohni. Ak treba prilejte trochu vody, ale aby sa potom stihla vypariť. Keď sa papriky rozvaria, tak ich ešte rozmixujte na hladkú kašu, opäť vložte do panvice, prilejte smotanu, soľ, korenie, chilli, solamyl a prevarte, aby omáčka zhustla.

Recept chrenová omáčka

Potrebujete: 35 g chrenu (koreň), 2,7 deci mlieka, 1 plátok masla, štipku soli, štipku čierneho mletého korenia, 1 deci smotany na varenie a za hrsť na jemno postrúhaného tvrdého syra (30% tuku).

chrenová omáčka

Do menšieho hrnca vylejte mlieko, smotanu a dajte variť, na miernom ohni. Potom pridajte soľ, korenie a chvíľu povarte. Keď táto hmota zovrie, tak ju vypnite a potom pridajte nastrúhaný chren a syr. Pomiešajte a máte omáčku hotovú.

Recept kôprová omáčka

Potrebujete: 2 deci plnotučného mlieka, 2 deci smotany na varenie, 1 PL solamylu, kôpor (čerstvý alebo sušený), 2 PL masla, soľ, 1 žĺtko, štipku cukru, 1 KL octu.

kôprová omáčka

Mlieko dajte variť, keď bude vriace tak doň prilejte smotanu s rozmiešaným solamylom. Pridajte trochu soli, cukru, octu a keď omáčka zovrie, tak ju vypnite a až potom pridajte kôpor, žĺtok a maslo. Dobre vymiešajte a je hotovo.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme