Reklama
Reklama

Výživné a očistné cviklové smoothie – recepty

recepty cviklove smoothie

Táto krvavo zafarbená zelenina má úžasný vplyv na organizmus… Cviklu asi poväčšinou konzumujete ako zaváraninu, ale pripraviť ju môžete aj vo forme chutného smoothie nápoja. Doprajete si tak obrovské množstvo vitamínov, vlákniny a tým podporíte svoje zdravie – po zime a naštartujete ho ako sa patrí. Ak práve chudnete nezúfajte tieto zdravé smoothie nápoje majú minimum kalórii ale maximum živín! Nech sa páči recepty na cviklové smoothie…

Recepty cviklové smoothie

Receptov na cvikľové smoothie je habadej. Pripravte si však tieto dva. Vaše telo a ani chuťové poháriky určite neoľutujú.

1.Vlákninová cviklová bomba – recept

Potrebujete: 1 ks cvikla, 2 ks jablko, 1 ČL limetkovej šťavy, polku mrkvy, štipku mletej škorice

cviklaCviklu zbavte šupy, umyte a pokrájajte na kocky, vložte do smoothie mixéra. Jablká taktiež ošúpte, umyte a nakrájané na menšie kúsky vložte do mixéra. Kupované jablká radšej zbavujte šupky, pretože neviete čím boli ošetrené, striekané… Na koniec pridajte do mixéra šťavu z limetky a aj mletú škoricu. Všetko dôkladne vymixujte a hotový nápoj môžete piť. Ak Vám nechutí hustá konzistencia, tak cviklové smoothie si zrieďte vodou do požadovanej hustoty.

Toto ste o cvikli vedeli? Prekvapí Vás – prečítajte si: “Cvikľa – červené zlato”

2.Cviklovo-banánové „blues“ – recept

Potrebujete: 1 ks cvikla, 1 ks banán, 2,5 deci polotučného mlieka

Cviklu zbavte vrchnej šupy, umyte a nakrájajte na menšie kúsky, aby sa to ľahšie mixovalo. Vložte cviklu spolu s banánom a mliekom do mixéra a vymixujte na hladkú a nadýchanú hmotu. Hustotu smoothie nápoja môžete regulovať pridaným mliekom. Ak máte radi hustejiš smoothie pridajte menej mlieka (1 deci), ak máte radi redšie, tak pridajte 2,5 – 3 deci mlieka. Toto cvikľové smoothie je výborné vychladené a keďže obsahuje bielkoviny, dať si ho môžete na miesto raňajok alebo aj na miesto večere.

Všetky plusy smoothie – “Čo všetko získate vďaka smoothie”

Vyskúšajte ho ešte dnes a doprajte svojmu telu extra výživnú “pecku”. Už nám len ostávava povedať Vášmu telu “Na zdravie”!!!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme