Reklama
Reklama

3 tekvicové smoothies nápoje – extra lahôdka!

tekvicove smoothies

Najčastejšie sa smoothie nápoje pripravujú z ovocia, ale počuli ste už o smoothie nápoji z tekvice hokaido??? Je to vôbec možné? Samozrejme, že je a je to ešte aj chutné a zdravé. Vyskúšajte smoothie nápoje z tekvice hokaido a jeho lahodná chuť Vás určite dostane… Nebojte sa vyskúšať tieto na prvý pohľad zvláštne recepty.

Recept tekvicové smoothie s jahodami

Toto smoothie Vám ulahodí a zasýti Vás, takže je vhodné aj na raňajky alebo na večeru ako plnohodnotné jedlo.

Potrebujete: 250 g tekvice hokaido (surová dužina bez semienok), 10 ks jahôd, 3 deci polotučného mlieka, 1 ČL med.

Tekvicu hokaido nakrájajte na menšie kúsky a vložte do smoothie mixéra, pridajte aj umyté jahody, mlieko a med. Všetko dôkladne vymixujte na hladkú kašu. Počas leta si tam môžete pridať aj kocky ľadu.

Recept tekvicové smoothie s banánom

Toto tekvicové smoothie je skutočné husté smoothie, ktoré zasýti, môžete si ho pokojne dať aj na raňajky, obed či večeru. Vláknina, dobré tuky, vitamíny a minerálne látky sú ideálnou kombináciou dokonca aj počas chudnutia. Počas chudnutia pite tento hotový nápoj po 2,5 – 3 deci nápoja na raňajky alebo na večeru. Ak si ho chcete dať na desiatu alebo na olovrant, tak si ho dajte po 1,5 – 2 deci.

tekvicove smoothie

Potrebujete: 500 g upečenej tekvice hokaido (mesiačiky), 2 ks banány, 150 g biely jogurt, 2 deci mlieko, 2 PL med alebo javorový sirup.

Tekvicu hokaido zbavte šupy, nakrájajte na menšie mesiačiky a dajte piecť do rúry cca 30 minút. Potom nechajte tekvicu vychladnúť, pokrájajte ju na menšie kúsky a vložte do mixéra. Potom pridajte aj ošúpaný banán, biely jogurt, mlieko a med. Vymixujte na hladkú hmotu, ak by sa Vám hmota zdala príliš hustá, pridajte ešte trochu mlieka.

Recept tekvicové smoothie so zázvorom

Tento tekvicový smoothie nápoj Vás zasýti, prečistí Vaše trávenie a má aj antiseptické účinky vďaka zázvoru. Tento nápoj môžete piť aj počas chladnejších dní, príjemne Vás zahreje. Toto tekvicové smoothie môžete piť aj počas chudnutia a to na raňajky alebo na večeru po 2 – 3 deci hotového nápoja.

Potrebujete: 300 g tekvice hokaido, 2 ČL strúhaný surový zázvor, 1 PL medu, 1 PL strúhané mandle alebo kokos, 3 deci polotučného alebo mandľového mlieka.

Tekvicu hokaido nakrájajte na menšie kúsky, vložte do smoothie mixéra. Nastrúhaný koreň zázvoru, strúhané mandle, mlieko a med tiež pridajte do mixéra a vymixujte na hladkú hmotu.

Skúsili ste už aj cviklové smoothie. Je to chutné, zdravé a osviežujúce.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme