Reklama
Reklama

4 skvelé malinové smoothie, nechajte si chutnať!

malinove smoothie

Malinové smoothies nápoje Vás určite dostanú! Ich lahodná chuť, osvieženie a účinné látky v nich sú všetkým čo potrebujete či už počas chudnutia, očistnej kúry alebo len udržiavania Vašej váhy… Pripravte si niektoré z týchto lahodných malinových smoothie nápojov a budete prekvapený… Malinové smoothie s banánom a chia semienkami, s jahodami, s mandľovým mliekom alebo s jablkom a mletou škoricou, vyberte si to svoje naj!

Recept malinové smoothie s banánom a chia semienkami

Toto malinové smoothie je bez laktózy, obsahuje vyšší podiel vlákniny ale pripraviť si ho môžete aj z mlieka mandľového, kokosového, sójového alebo ryžového. Tento nápoj je vhodný ako ľahké jedlo na desiatu alebo olovrant v pomere 1,5 – 2 deci na jedno toto jedlo. Ak ho budete piť ako ľahkú večeru alebo raňajky, tak ho môžete vypiť na jedno jedlo pokojne aj 3 deci. Ak budú veľké horúčavy, tak si do hotového nápoja môžete pridať kocky ľadu.

Potrebujete: 200 g čerstvé maliny, 1 väčší banán, 1,5 deci vody, 1 PL chia semienka.

Umyté maliny vližte do mixéra, pridajte ošúpaný banán nakrájaný na menšie časti, zalejte to vodou a nasypte chia semienka. Celú túto hmotu vymixujte na hladkú tekutinu. Ak chcete redšie smoothie pridajte viac vody. Na miesto vody môžete použiť aj mlieko.

Recept malinové smoothie s mandľovým mliekom

Tento smoothie nápoj taktiež neobsahuje laktózu, pretože je pripravený z rastlinného mlieka, ale ak nemáte mandľové mlieko pokojne použite kravské mlieko a ku nemu pridajte 1 PL mandlí. Efekt bude podobný, keďže celá hmota sa spolu premixuje. Tento nápoj má exotickú „príchuť mora“, hodí sa na rôzne stretnutia či posedenia. Určite s ním zabodujete.

malinove smoothies

Potrebujete: 300 g maliny, 2,5 deci mandľové mlieko, 2 ks kiwi, 5 lístkov čerstvej mäty.

Umyté čerstvé maliny vložte do mixéra, pridajte očistené a umyté kiwi, umyté lístky mäty a zalejte to mandľovým mliekom. Ak nemáte mandľové použite klasické kravské mlieko a pridajte ku nemu aj 1 PL mandlí. Všetko vymixujte a exotika s chuťou malín je na svete!

Recept malinové smoothie s jablkom

Toto malinové smoothie je jemne kyslasté s nádychom škorice. Malinové smoothie s jablkom je bez laktózy. Je to veľmi ľahké smoothie vhodné na desiatu či olovrant. Tento smoothie nápoj si môžete prispôsobiť pomerom použitej vody.

Potrebujete: 200 g čerstvé maliny, 1 väčšie jablko, 1,5 deci vody, 0,5 KL mletá škorica.

Umyté maliny vložte do mixéra, pridajte očistené, umyté a jadrovníka zbavené jablko, škoricu a zalejte to vodou. Smoothie vymixujte do požadovanej konzistencie a máte malinové smoothie s jablkom hotové.

maliny ovocie

Recept malinové smoothie s jahodami

Tak toto malinové smoothie je extra trieda, pretože je prirodzene sladké, zdravé a jemne kyslasté. Toto červené smoothies Vám ulahodí vždy, keď na Vás prídu chute na sladké alebo len si budete chcieť oddýchnuť pri nejakom lahodnom a zdravom nápoji.

Potrebujete: 200 g maliny, 100 g jahody, polovica banánu, 2 deci vody.

Umyté maliny a jahody hoďte do mixéra, pridajte ošúpanú polku banánu zalejte to vodou a vymixujte. Zaručujem Vám, že takéto chutné smoothies ste ešte nepili!

Vyskúšať môžete aj ďalšie extra lahodné smoothies a to buď jahodové smoothies nápoje alebo smoothies z kivi.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme