Reklama
Reklama

Detoxikácia organizmu – tela

Čo to vlastne znamená detoxikácia tela? V podstate je to očistenie tela z vnútra od nežiaducich toxických látok. Detoxikáciu taktiež môžeme rozdeliť na celkovú, pri ktorej očisťujeme celé telo, alebo cielenú, kedy sa zameriame na očistu konkrétneho orgánu alebo systému v tele. Základom dobrej a správnej detoxikácie je efektívne vylučovanie nežiaducich látok z tela von.

Kedy je čas na detoxikáciu organizmu?

V dnešnej dobe do tela prijímame nespočetné množstvo škodlivých látok, ktoré sú všade okolo nás a vo všetkom. Či už v potravinách, v nápojoch, dokonca aj vo vzduchu. Všetky tieto nežiaduce látky sa ukladajú postupne v našom tele a hromadia sa až kým nám telo nezačne dávať najavo, že niečo nieje v poriadku.

Takže pokiaľ už nemáte 20 :-), prípadne začínate cítiť, že niečo s Vaším telom nie je v poriadku –  Častá únava, bolesti hlavy, náchylnosť na ochorenia, prípadne iné zdravotné problémy, je čas na detoxikáciu organizmu.

1.Prirodzená  – priebežná detoxikácia organizmu – celého tela

Prirodzená – priebežná detoxikácia organizmu v preklade znamená zdravší životný štýl. Keďže naše telo dennodenne čelí rôznym toxickým, chemickým alebo umelým látkam, je prirodzená – priebežná detoxikácia organizmu pre naše telo veľmi žiadúca. Takáto detoxikácia má priaznivý vplyv na zdravie človeka v každom veku. Nieje nijako nebezpečná alebo škodlivá pre telo.  Práve naopak, pri prirodzenej detoxikácii sa z tela uvoľňujú hlieny, nahromadené toxické látky a iné škodlivé látky z celého tela, čo zlepší fungovanie tela ako celku

Zásady prirodzenej detoxikácie organizmu:

zena a zdrava strava1. jedzte denne aspoň 25-30 gramov vlákniny (4-5 kúskov ovocia a zeleniny denne, preferujte celozrnné výrobky,..)

2. Vypite denne aspoň 6  – 10 pohárov čistej vody denne. Voda je základ života, a preto ju doprajte svojmu organizmu. Bez vody by nebol život a Vaše telo tiež.

3. Je potrebné aby ste taktiež zmenili aj svoje stravovacie návyky. V dnešnej dobe konzumujeme často nekvalitné polotovary, konzervanty a podobne chemicky spracovávané a upravované potraviny z obchodných reťazcov – nahraďte ich čerstvými potravinami.

4. Je potrebné aby sme vylúčili z nášho jedálnička umelé sladidlá, nasýtené tuky, kávu, alkohol a podobne. Uprednostnime radšej čerstvú zeleninu, ovocie, celozrnné pečivo a tým poskytnúť telu zdraví základ a dostatok vlákniny, ktorú potrebujeme k vylúčeniu toxínov cez tráviaci trakt z tela von.

5.Taktiež je dôležité aby sme zvýšili svoju fyzickú aktivitu. Nieje nič lepšie pre telo ako pohyb a cvičenie. Je to dôležitá súčasť zvýšenia efektivity vylučovanie nežiaducich látok z tela. Cvičenie zvyšuje kyslík v krvi a tým zvyšuje taktiež prácu obličiek a pečeni, čo sú hlavné detoxikáčné orgány nášho tela. 3 krát v týždni po 30 minút je minimum

 2. Cielená detoxikácia

Cielená detoxikácia – očista sa zameriava na konkrétny orgán tela. Najčastejšie sa používa detoxikácia čriev a detoxikácia pečene.

Detoxikácia čriev 

a,  – mechanická detoxikácia hrubého čreva (klistír) – výplach čreva pomocou zavedenia hadice do hrubého čreva a následný výplach

b, – detoxikácia pomocou stravovania a doplnkov výživy (vláknina, aloe….)

Detoxikácii, resp. očiste čriev venujeme celý článok – “Detoxikácia čriev – očista”

Detoxikácia pečene

Niektorí odborníci tvrdia, že pečeň netreba detoxikovať, iní sú za detoxikáciu pečene. My sa tejto téme podrobne venujeme v článku  – “Detoxikácia pečene – očista”

Na zamyslenie

Často sa staráme iba o náš zovňajšok a na svoje vnútro úplne zabúdame, alebo tomu neprikladáme veľkú hodnotu. Pritom keď sme čistý vo vnútri sme čistí aj navonok. Preto musíme klásť určitú dôležitosť aj na očisteu vnútra, nielen zovňajšku. Veď na čo je nám krása, pokiaľ nie sme zdraví.

Podrobnejšie informácie o detoxikácii v spojitosti s chudnutím môžete taktiež nájsť aj na http://schudnutie.peknetelo.eu/ako-sa-spravne-detoxikovat-a-schudnut.html

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme