Reklama
Reklama

Botox, kyselina hyaluronová a lifting v jednom, za pár drobných – PR

V dnešnej dobe musíme vyzerať dobre v každom veku. Mať pekné telo, dobrú kondíciu, mladistvý vzhľad. Nároky na jednotlivca sú čím ďalej tým vyššie nielen v pracovnom živote, no aj vo vzťahoch. Cvičíme, dobre sa stravujeme. Na ulici vídame staršie ročníky, ktoré vyzerajú aj o 10-20 rokov mladšie. Často sa stretávame s aktívnymi ľuďmi na dôchodku, ktorí ešte pracujú, podnikajú alebo športujú a podávajú veľmi slušné výkony..

Na trhu nájdeme mnoho “omladzovačov” nielen pre telo, ale aj pre našu tvár a krk. Najznámejšie sú lifting, botox a kyselina hyalurónová. Darmo, vzhľad v neposlednej miere ovplyvňuje náš život.

Čo majú lifting, botox a kyselina hyaluronová spoločné? Robia našu tvár mladšiu, dávajú nám sebavedomie, prispievajú k úspechu. No do popredia sa derie nový druh omladzovania, ktorý im robí veľmi silnú konkurenciu. Tvárové cvičenie. Je to zdravá a prirodzená alternatíva. Že neveríte? Tak si posvieťme na všetky fenomény zblízka.

Lifting tváre – čas sa prejavuje na našej tvári najmä úbytkom tuku v podkožnej vrstve, stratou plnosti tváre, ovísaním kože a vznikom vrások. Lifting sa robí v plnej alebo lokálnej anestéze, pomocou dobre skrytých rezov za ušami a vo vlasovej časti. Ide v nej o napnutie ovísajúcej kože, odstránenie dvojitej brady, vyhladenie kontúr tváre, vyplnenie lícnej časti, atď. Omladí vás o 5-10 rokov, cena je od 1500 eur vyššie. Efekt je okamžitý, ale nie trvalý. Pokožka stárne aj naďalej.

Tvárové cvičenie – pri tvárovom cvičení pôsobíme na pokožku. Tým, že kĺžeme prstami po napnutej tvári, pleť sa začne opäť dostatočne prekrvovať a bunky obnovovať. Pleť spevnie, zažiari, ozdraví sa. Naštartuje sa tvorba kolagénových a elastínových vlákien, ktoré dodávajú pokožke pevnosť a pružnosť. Vďaka tomu sa pleť na tvári a krku vypne, zvýraznia sa kontúry tváre. Tým, že sa nám pokožka napne a vytiahne, zmizne nám napríklad nazolabialna vráska, dvojitá brada, ovisnutý krk a mnoho ďalších. Efekt nieje okamžitý, no pri pravidelnom cvičení je trvalý. Omladí vás o 10 a viac rokov. Vďaka dokonalému prekrvovaniu pokožka akoby prestala starnuť. Cena jednorázového osobného kurzu tvárového cvičenia sa pohybuje od 80 eur.

Botox – je to jedovatá látka, ktorá sa používa v kozmetickom a farmaceutickom priemysle. Malinké množstvo botoxu sa pichne do kožného svalu, to dočasne preruší nervové impulzy do svalu a sval sa znehybní. Doposiaľ sa nepotvrdilo, že by malo malé množstvo botoxu negatívny vplyv na zdravie človeka. Kožný sval sa uvoľní a vráska sa vyhladí. Efekt je okamžitý, ale nie trvalý. Omladí vás o 5-10 rokov (záleží tiež na veku a celkovom vzhľade tváre a krku). Cena sa pohybuje od 150 eur za vyhladenie jednej vrásky.

Tvárové cvičenie – pri tvárovom cvičení sa so svalmi pracuje. Cielenými pohybmi sa buduje štruktúra svalov na tvári a krku. Keď svaly rastú, dvíhajú pokožku, líčka sa vypĺňajú a tiež sa vypĺňajú vrásky, ktoré postupne miznú. Cieľom nieje sval znehybniť, ale práve naopak rozhýbať ho. Efekt nie je okamžitý, no pri pravidelnom cvičení trvalý. Omladí vás o 10 a viac rokov. Cena jednorázového osobného kurzu sa pohybuje od 80 eur.

Kyselina hyaluronová – kyselina hyaluronová je dôležitou súčasťou extracelulárneho matrixu (jednoduchšie vyplňujúci priestor medzi bunkami) v druhej vrstve pokožky zvanej korium, zamša, škára alebo dermis. Molekuly kyseliny sú silne hygroskopické, čiže viažu vodu. Udržujú vlhkosť pokožky. Kyselina hyalúronová sa vpichuje priamo pod vrásku, ktorú vyplní zvnútra a vráska zmizne alebo sa zjemní. Opäť účinok je okamžitý, no nie permanentný (6-15 mesiacov). Omladí vás o 5-10 rokov. Cena sa pohybuje okolo 135 eur/ 1 ml.

Tvárové cvičenie – pri cielenom precvičovaní svalov na tvári a krku (mimochodom máme ich 57) sa naštartuje cievny a lymfatický systém. Krv zásobuje bunky živinami a lymfa zase odplavuje odpadové látky od buniek. Naštartuje sa obnova buniek, kolagénových a elastínových vláken. Pokožka bude pružnejšia, pevnejšia. Svaly začnú rásť a vytláčať vrásky smerom von. Vrásky budú postupne plytkejšie až sa rozplynú. Zmiznú opuchy a kruhy pod očami. Účinok nieje okamžitý, no efekt pri pravidelnom cvičení permanentný. Pokiaľ si chcete dopriať luxus v podobe individuálneho kurzu, ceny sa pohybujú okolo 160 eur za jednorázový, osobný kurz.

inštruktorka precičuje cviky na tvár

Tvárové cvičenie by sme kľudne mohli nazvať prirodzený botox, lifting a kyselina hyaluronová v jednom. Čo sa týka ceny, dĺžky efektu a komplexnosti, jednoznačne vedie tvárové cvičenie. Jedinou nevýhodou je, že na efekt si musíme nejakú dobu počkať. Výsledky sa dostavujú postupne. Po 2 týždňoch cvičenia je pokožka na tvári a krku prekrvená a má zdravšiu farbu. Postupne pevnie, pružnie. Prvé svaly si nahmatáte zhruba po 3 mesiacoch cvičenia. Mnoho rokov budete sledovať neustále zlepšovanie pleti. Ak aj prestanete cvičiť, benefity budete cítiť ešte nejakú dobu. Svaly majú svoju pamäť, čiže začínať odznova už nebudete a výsledky dosiahnete rýchlejšie ako na začiatku.

Stačí sa už len rozhodnúť, ktorá cesta ku krásnej tvári a krku vám vyhovuje. Na trhu je mnoho spôsobov, stačí si len vybrať podľa vlastného vkusu, možností a peňaženky. Faktom ostáva, že vzhľad vo veľkej miere ovplyňuje naše životy, či už súkromie alebo pracovné úspechy. Spoliehať sa v dnešnej dobe na dôchodok je detinské. Preto čo dávame svojmu telu teraz sa nám časom vráti aj s úrokmi.

Zdroj: PR článok – www.tvarovecvicenie.sk

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme