Reklama
Reklama

Môj recept na bolesť hrdla. Toto pomáha mne!

citron cesnak

Keďže patrím medzi ľudí, ktorým majú radi zdravší životný štýl, ale nepreháňajú to s ním, aj mňa občas postihne bolesť hrdla. Odhadol by som to asi na 2 krát ročne.

Keďže viem ako na ňu, vždy ju zvládnem bez antibiotík (za posledných 8 rokov). Preto Vám napíšem, čo robím a snáď to pomôže aj Vám. Najskôr však môj osobný pohľad na bolesť hrdla.

Ako vidím bolesť hrdla ja?

V prvom rade so po rokoch, čo sa venujem zdravšiemu životnému štýlu a sledujem svoje telo i svoje okolie, prišiel na to, že neexistuje univerzálny prírodný recept na bolesť hrdla, ktorý vždy a každému zaberie. Pretože príčiny sú rôzne a vplyv mnohých ďalších faktorov je nezanedbateľný. Ale pokiaľ nič nepodceníte, máte veľkú šancu bolesť hrdla zvládnuť.


Čo má výrazný vplyv na bolesť hrdla a na priebeh ochorenia

V dávnejšej minulosti som pravidelne (chápte cca 2 x ročne brával antibiotiká na bolesť hrdla). Keďže som kvôli tomu vždy cca na 7 dní vypadol zo života (chápte – ležal v posteli), prestalo ma to baviť a začal som to riešiť inak. A prišiel so na toto.

  • Na to ako rýchlo zvládnete bolesť hrdla vplýva jednoznačne Vaša imunita. Každý ju máme na inej úrovne. Na jej kvalitu vplýva jednak genetika, ale aj Váš dlhodobý postoj ku zdravému, životnému štýlu. Neviem, či si uvedomujete, že ľudia s nadváhou a zlým životným štýlom bývajú častejšie chorí. Ak patríte medzi nich, čo tak na sebe trochu zapracovať?
  • Ďalší výrazný faktor na to, či bolesť hrdla zvládnete bez liekov a antibiotík je ten, kedy ju podchytíte. Sám mám odskúšané, že ak už pri prvom náznaku bolesti začnem pracovať na jej odstránení, tak uspejem. V minulosti som to 1-2 dni neriešil, a keď bolesť hrdla naplno prepukla, antibiotikám som sa úž nedokázal vyhnúť.

Ďalšie prírodné prostriedky na bolesť hrdla: “Bolesť hrdla – prírodná liečba”

Môj recept na bolesť hrdla

Tento postup mám overený, jednoducho mi zaberá. Vyskúšajte ho! Berte však do úvahy, že je stavaný na môj organizmus. Preto pokiaľ budete mať pocit, že nezaberá, netreba ísť hlavou proti múru a poraďte sa so svojím lekárom

Bolesť hrdla má u mňa 2 fázy. Väčšinou po prvej fáze bolesť ustúpi, takže do druhej sa ani nedostanem. Pokiaľ však áno, začnem dôverovať už aj modernej medicíne.

1.fáza – Keď ma začne štekliť v hrdle

To vlastne ešte nie je ani bolesť hrdla, je to také prvotné šteklenie pri polikaní. Cítim ho väčšinou len na jednej strane.

Pokiaľ sa tak stane, osvedčilo sa mi dať do ucha vatu (na tej strane, kde ma šteklí hrdlo). Do jedálničku zaradím buď „cesnakový elixír“ alebo len strúčik cesnaku. Kloktám si šalviovým odvarom aj 5 krát za deň. Navyše si popíjam zázvorový čaj. A to je všetko. Behom jedného dňa šteklenie ustúpi. Napriek tomu ešte 1-2 dni pokračujem aj s cesnakom aj s vatou v uchu.

2.Fáza – Ak bolesť hrdla neustupuje

Pokiaľ bolesť hrdla behom 1-2 dní neustúpi, prípadne sa zhorší, zoberiem si na pomoc aj modernú medicínu. Kúpim si cmúľacie pastilky  (preferujem Tantum verde) a cmúľam podľa návodu. Keďže však ide už o liek, o vhodnosti používanie sa poraďte so svojim lekárom, alebo v lekárni.

A je to, bolesť je fuč. Čo by som však ešte raz zdôraznil, podľa môjho názoru je základom úspechu pri mojom boji s bolesťou hrdla to, že ju podchytím hneď na začiatku  – v podstate vtedy, keď sa to ešte ani bolesťou hrdla nedá nazvať.

Verím, že aspoň niekomu môj návod na bolesť hrdla pomôže a vďaka nemu nebude musieť do seba „hádzať“ dávku antibiotík.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme