Reklama
Reklama

Na čo sa hodí magnéziový olej? Vplyvy, použitie a aj zloženie tohto oleja je tu…

magneziovy olej v spreji

O tomto oleji ste ešte asi nepočuli, ale ak Vás trápi bolesť svalov, kŕče, nadmerný stres alebo nespavosť, tak tento olej Vám pomôže. Čo je vlastne magnéziový (horčíkový) olej, z čoho je zložený, aké má vplyvy na zdravie a ako používať magnéziový (horčíkový) olej??? Všetko je tu pre Vás pripravené.

O magnéziovom oleji

Magnéziový (horčíkový) olej je silne koncentrovaný roztok čistého a hlavne prírodného chloridu horečnatého. Magnéziový (horčíkový) olej sa volá olej, ale jeho konzistencia nie je klasického mastného oleja, je to len mierne mastné. Tento olej nezanechá mastnú pokožku, ako klasické oleje. Magnéziový (horčíkový) olej v spreji je vďačnou pomôckou pre zvýšenie hladiny horčíka v organizme. Vďaka dostatočnému množstvu horčíka (magnézia) v tele sa upravuje imunitný systém, nervový systém, kvalita spánku, nálada, stav pokožky a aj svalstva. Je dokázané, že vonkajšia aplikácia magnéziového oleja je 5 krát účinnejšia, ako v prípade, že magnézium zjete a zapijete.

Kapsula s prvkom horcika Mg

Z čoho je magnéziový olej?

Chlorid horečnatý (cca 30%) jeho najčistejšia forma a voda.

Vplyv magnéziového oleja na zdravie

Magnéziový olej v spreji je skvelou pomôckou pre nie len vonkajšie, ale aj vnútorné zdravie.

 • Pomáha detoxikovať organizmus
 • Uvoľňuje svalstvo a kŕče
 • Pozitívny vplyv pri kŕčových žilách
 • Dodáva horčík (magnézium) do organizmu
 • Pozitívny vplyv na nervový systém
 • Eliminuje stres a nervozitu
 • Upravuje kvalitu spánku
 • Zlepšuje prirodzene náladu

molekula horcika

Použitie magnéziového oleja

Aplikácia magnéziového oleja je veľmi jednoduchá, ale vyhnite sa oblastiam ako je tvár, prsia alebo iné jemnejšie miesta na tele.

 • Ak Vás trápia opuchnuté nohy alebo ruky, tak si magnéziový olej nastriekajte na suchú a čistú pokožku a olej jemne vmasírujte do pokožky. Olej neumývajte, nechajte pôsobiť.
 • Ak Vás trápia bolesti chrbtice (klasickej alebo krčnej), tak niekoho poproste, aby Vám tento olej nastriekal a pomasíroval do pokožky. Masáž a úľava v jednom.
 • Keď chcete magnéziový olej použiť pre zlepšenie nervového systému alebo detoxikácii, tak si ho aplikujte na chrbát, brucho alebo končatiny.
 • Aplikáciu magnéziového oleja môžete robiť 1 – 2 krát denne.
 • Na jednu aplikáciu použite 5 – 6 strekov tohto oleja, v tejto dávke dodáte telu 100 mg horčíka (magnézia).

magneziovy olej v spreji

TIP

Pri prvej aplikácii si dajte iba 2 – 3 streky, rozmasírujte a počkajte. Môže sa stať, že pri prvej aplikácii sa vyskytne jemné brnenie, svrbenie alebo pálenie. Tento stav je však normálny magnéziový olej sa vstrebáva do organizmu a je to aj signál nedostatku horčíka v tele. Ak by prejavy boli nepríjemné, tak tento olej len opláchnite studenou vodou. Časom tieto pocity ustúpia, pretože bude v tele dostatok magnézia (horčíka).

UPOZORNENIE                  

Deti, tehotné alebo kojace ženy by tento olej nemali používať, alebo až po konzultácii s lekárom.

Kliknite pre zväčšenie

info obrazok magneziovy olej

Magnézium (horčík) je nevyhnutnou zložkou v našom stravovaní. Kliknite sem a dozviete sa akú funkciu má horčík, v akých potravinách ho nájdete, aká je denná doporučená dávka, ako sa prejavuje nedostatok horčíka (magnézia) a koľko mg je v daných potravinách.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme