Reklama
Reklama

Pomoc z prírody pri nechutenstve (domáca pomoc).

bolesť brucha nechutenstvo

Niekto sa prejedá a niekto má zas opačný problém, že mu nechutí jesť… Ak je to aj Váš prípad, tak tento problém treba urýchlene riešiť! Nechutenstvo je problémom, ktorý môže mať rôzne príčiny (tehotenstvo, psychika, nervozita, porucha príjmu potravy…), ale ak trvá tento problém dlhodobejšie alebo ste začali radikálne chudnúť, tak na nič nečakajte.

Pri nechutenstve a rýchlom chudnutí je dobré navštíviť svojho lekára, aby presne určil príčinu nechutenstva. Tu Vám prinášame pár tipov, ktoré Vám podporia trávenie a mali by zvýšiť chuť do jedla.

5 prírodných „receptov“ na podporu chuti do jedla

Vďaka týmto “vylepšovákom” sa Vám može zvýšiť chuť ku jedlu prirodzeným sposobom.

Sladké žlté medové víno a pohár medu medovina

Víno

Toto nie je návod k tomu, aby ste sa každý deň opili, ale víno v rozumnej miere Vám môže pomôcť získať opäť chuť ku jedlu.

Víno obsahuje triesloviny a kyseliny, ktoré podporujú vylučovanie žlče a zvyšujú chuť ku jedlu. .

Rozmarín a medovka

Podporujú trávenie a vylučovanie žlče a tým prispievajú ku zvýšenej chuti k jedlu.

Urobte si odvar z týchto liečivých bylín: 0,5 ČL rozmarínu a 0,5 ČL medovky zalejte 2,5 deci vriacej vody, nechajte lúhovať 15 minút a potom teplý odvar vypite. Toto pite 2 – 3 krát denne a chuť ku jedlu by sa mala vrátiť.

Feniklový čaj

Fenikel pomáha odstrániť prípadné žalúdočné kŕče a navyše podporuje aj trávenie.

Pripravte si feniklový čaj a budete mať po probléme. 1 ČL rozdrvených feniklových semien zalejte 2,5 deci vriacej vody a nechajte lúhovať 10 – 13 minút. Tento čaj potom pite pri akútnych prípadoch 1 – 2 krát denne.

Jablčný ocot

Kyseliny, vitamíny skupiny B a minerály podporujú trávenie, čistia ho a zvyšujú chuť ku jedlu.

jablcny ocot

Podporte svoje trávenie práve jablčným octom a bude Vám chutiť. Pite 1 ČL jablčného octu zmiešaných s 2,5 deci vody ráno a večer (ideálne 10 – 15 minút pred jedlom, ak jete…) a chuť ku jedlu by mala čoskoro prísť.

Kurkuma

Toto indické korenie je úžasným pomocníkom v boji, nie len s nechutenstvom…

Kurkuma obsahuje cenné látky, ako napríklad kurkumín, antioxidanty, vitamíny B, C, E, kapsaicín, piperín, vláknina. Pridávajte si kurkumu napríklad do studenej alebo teplej kuchyne po 1KL na jedno jedlo a Vaše trávenie bude prečistené a naštartované.

Nechutenstvo sa dá podporiť aj týmito domácimi receptami (prírodnými pomôckami) ale ak Váš problém bude pretrvávať, navštívte svojho lekára.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme