Reklama
Reklama

Osviežte sa! Recepty na medovkový sirup a medovkovú limonádu

medovkovy sirup limonada

Medovka je tu ale čo s ňou??? Je tu chutná a osviežujúca možnosť! Doprajte si túto liečivú bylinku v inej forme ako v čaji… Antioxidanty, vitamíny a kyseliny sú zárukou zdravia. Vďaka medovke sa Vám zlepšia napríklad tieto problémy: trávenie, dýchacie cesty, kvalita spánku a pokožky a aj bolesti hlavy… Tak prečo si nepripraviť jednu z týchto lahodných možností??? Recepty na medovkový sirup a medovkovú limonádu sú tu…

Všetko o tejto liečivej a chutnej bylinke nájdete tu – medovka lekárska

Recept na lahodný medovkový sirup

Potrebujete: 40 ks medovky stoniek s listami (rastlina bez koreňa), 500 g trstinový cukor, 3 ks limetka a 2 ks citrón, 7 deci vody, 1 ČL mletá škorica, hrniec a sitko.

Medovku premyte v teplej vode a nechajte vyschnúť. Potom ju nakrájajte na menšie časti (kocky) a dajte bokom. Do hrnca nalejte vodu pridajte cukor a nechajte ho na miernom ohni rozpustiť, keď sa kryštáliky cukru roztopia pridajte škoricu a varte ďalej na miernom ohni, až kým sa Vám nevytvorí hustejšia tekutina, ako sirup. Potom do tejto cukrovej vody pridajte nakrájanú medovku a nechajte ju lúhovať 1 hodinu. Na konci lúhovania pridajte šťavy z citrónov a limetiek. Na koniec tento sirup preceďte cez sito, zbavíte ho tak pevných častí medovky, ostane Vám už len lahodná tekutina – medovkový sirup. Ten potom rozdeľte do fliaš a dobre uzatvorte.

medovkova limonada

Recept na osviežujúcu medovkovú limonádu

Potrebujete: 1 liter vody, pol limetky, 1 hrnček medovkových listov, mixér

Umyté medovkové listy vložte do vody (0,5 litra) s limetkovou šťavou a poriadne rozmixujte. Túto hustejšiu hmotu sceďte od tuhých častí medovky. Tekutina, ktorá Vám vznikne je výsledná medovková limonáda, prilejte ku nej zvyšný pol litra vody a máte chutnú a zdravú limonádu.

A čo tak sa osviežiť zázvorovou limonádou alebo zázvorovým pivom???

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme