Reklama
Reklama

Tipy ako ušetriť na zdravom stravovaní a životnom štýle?

Byť zdravý a byť fit vôbec nemusí stáť veľa peňazí… Osobného trénera alebo predražené „BIO“ produkty, alebo….. si nemôže dovoliť každý a preto sa pozrite na 4 tipy, ktoré pomôžu zdraviu a nebudú stáť takmer nič navyše.

5 Tipov:

1. Nakupujte s kupónmi

Možno niekedy stačí poznať správne miesto, ale bo mať správny kupón a dokážete ušetriť aj na zdravých potravinách. Niekoľko zaujímavých kupónov nájdete tu: „Kupóny na zdravšie potraviny“

2. Celozrnné verzus biele produkty

Biele cestoviny, biele pečivo, biela ryža sú pomerne lacné potraviny, ale z nutričného hľadiska nemajú až toľko látok, a tým nie sú pre organizmus prínosné ako „hnedé“ produkty.

Hnedé produkty (celozrnné, špaldové, grahamové…) napríklad ryža, pečivo, cestoviny sú z nutričného hľadiska prínosnejšie, pretože obsahujú vyšší podiel vlákniny a minerálnych látok. Je pravda, že hnedé produkty sú o trochu drahšie ako biele produkty, ale hnedých produktov zjete podstatne menej (sú sýtejšie) a hlavne Váš organizmus dostane viac výživy pri nižšom glykemickom indexe, ako pri konzumácií bielych produktov.

3. Proteínové potraviny

Kvalitné bielkovinové doplnky stoja viac peňazí a keď chcete ušetriť v tomto smere tak si kupujte potraviny s vyšším obsahom bielkovín.

kuracie prsia s pomarančmi
  • Kuracie prsia (100g) obsahujú približne 22 g bielkovín
  • 1 vajíčko obsahuje 5 – 7 g bielkovín
  • Strukoviny (100g) sója, hrach, fazuľa obsahujú 20 – 25 g bielkovín
  • Grécky jogurt (150g) obsahuje 15 – 18 g bielkovín

4. Sladkosti

Nesprávne zložená strava a nedostatok kvalitných živín Váš často doženie ku kúpe zbytočných potravín plných cukru.

cokolada 3 biela horka

Možno aj  Vy si denne doprajete nejakú „drobnosť“ vo forme čokoládovej tyčinky alebo keksíku napr. za 1 euro, takže mesačne vyhodíte zbytočne 30€ . Kúpte si radšej čerstvé ovocie, zeleninu alebo orechy či semienka a uvidíte, že chute sa eliminujú a Vaša peňaženka bude plnšia.

5. Cvičenie

Nezabúdajte aj na cielenú aktivitu.

Šport a pohyb je veľmi dôležitý, aby ste ostali fit. Platiť si osobného trénera alebo vstup do posilňovne je finančne náročnejšia záležitosť, ktorú si nemôže každý dovoliť. Ak chcete ušetriť v tomto smere, tak si nájdite na internete videá ako cvičiť doma. Účinné sú cvičenia napr. „s odporovými gumami“.

Alebo začnite chodiť na prechádzky, hrajte sa s deťmi na dvore, bicyklujte, ak sa dá plávajte…. Možností je mnoho a nemusia stáť veľa peňazí.

Kde je vôľa, tam je cesta. Aj Vy to zvládnete.

PR článok

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme