Reklama
Reklama

Pestovanie Hurmikaki

hurmikaki na stonke

Táto ovocná drevina sa pestuje kvôli svojim chutným plodom. Jej pôvodným „bydliskom“ bola Čína a to už v 7. storočí. Postupne sa dostala cez Japonsko do celého sveta. Táto rastlina je mrazu odolná a preto sa pestuje v každom podnebnom pásme. Strom Hurmikaki je mohutná rastlina s bohatou korunou, ktorá rastie do výšky až 15 metrov.

Plody zrejú od začiatku októbra do konca novembra závisí to od druhu zrenia. Plody sú na začiatku dozrievania zelené a postupne sa menia na oranžové, žlté alebo do červena.

Zelené plody sú nejedlé, pretože obsahujú látku tanín, ktorá je trpká a horká. Postupne sa táto látka vytráca a po dozretí sú plody sladké a chutné.

Pestovanie Hurmi kaki Hurmikaki si môžete zabezpečiť vo forme semien alebo rastlinu v črepníku. Zakúpiť rastlinu v črepníku je najrýchlejší proces.

Aj keď je rastlina Hurmikaki odolná voči miernemu mrazu, tak najbezpečnejšie je pestovať rastlinu v skleníku alebo v priaznivých podmienkach vonku na záhrade.

Ale tu je podmienka, podnebné pásmo, nesmie dosahovať teploty nižšie ako 1 až -2 stupne Celzia.

Pri teplotách nižších ako -2 stupne, je potrebné rastlinu premiestniť do zákrytu kde je aspoň -1 stupeň a tu je najjednoduchšie mať rastlinu v črepníku.

Keď rastlinu chránite pred mrazom, tak jej plody budú kvalitnejšie a vo väčšom počte. Rastliny začínajú pučať začiatkom marca a kvitnú až do mája.

Zrelé plody je možno zberať na konci novembra prípadne začiatkom decembra.

V našich podmienkach odporúčam pestovať Hurmikaki v skleníku alebo v črepníku, kde ju viete prekladať na záhradu na slnko a v prípade zlého počasia ju skryť do chodby alebo garáže.

Nezabúdajte, že Hurmikaki potrebuje dostatok slnka a vlahy.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme