Reklama

2 Recepty na alternatívy sladkého a slaného pečiva.

celozrnná bábovka

Ak Vás prepadla chuť na niečo slané alebo naopak na niečo sladké, tak si môžete rýchlo a jednoducho upiecť buď karfiolové muffinky s balkánskym syrom alebo špaldovú bábovku s ovocím. Keď Vás prepadne na niečo chuť, tak nemusíte hneď siahať po čipsoch alebo čokoláde… Rýchlo, chutne a zdravšie sa dá táto chuť zvládnuť.

Máte chuť na sladké pečivo? Upečte si špaldovú bábovku s ovocím – recept

Táto špaldová bábovka je zdravšou alternatívou klasického sladkého pečiva z bielej múky (croissant, vianočka…). Určite si pochutnáte a navyše ovocie dodá bábovke sladkú chuť, pretože okrem ovocia v tomto sladkom pečive nie je pridaný žiadny cukor ani sladidlo.

Potrebujete: 230 g špaldovej celozrnnej múky, 2 deci mlieka (kravské alebo rastlinné), 1 deci bieleho jogurtu alebo 1,5 deci kyslej smotany, 3 vajíčka, 1 prášok do pečiva, hrnček čerstvého alebo mrazeného ovocia (ríbezle, maliny, černice, maliny alebo jahody) a bábovkovú formu.

Najskôr si zmiešajte tekuté suroviny (mlieko, biely jogurt, vajíčka a môžete aj ovocie), potom pridajte múku, prášok do pečiva a hmotu vymiešajte na hladké cesto. Nemali by sa Vám robiť hrudky, ak sa budú, tak použite ponorný mixér. Mixér nedá šancu žiadnym hrudkám! Potom toto cesto vylejte do bábovkovej formy, ktorú ste vymastili a vysypali múkou. Ak máte silikónovú formu, tak vymastiť nemusíte. Špaldovú bábovku s ovocím pečte na 180 stupňoch a to približne pol hodinu. Cesto ku koncu skontrolujte, ak sa bude ešte lepiť, tak u nechajte ďalších 10 minút.

Chcete niečo „slané“? Je tu recept na karfiolové muffiny!

Tak také chutné muffinky ste ešte nejedli. Sú slané, ale nie je v nich pridaná žiadna soľ. Karfiol, syr a cottage cheese sú ideálnou kombináciou skvelej chuti. Ak Vás prepadla chuť na slané, nedajte si čipsy, ale radšej si upečte tieto muffinky, sú lepšie a zdravšie…

Potrebujete: 500 g karfiolu (už uvarený), 50 g ovsených vločiek, 3 vajíčka, 130 g cottage cheese, sezamové semienka (na ozdobu), 1 KL oregana, 100 g balkánskeho syru, 10 ks muffinov (formičiek), štipka čierneho mletého korenia.

info obrázok karfiol

Uvarený karfiol rozmixujte postupne s vajíčkami, cottage cheesom, balkánskym syrom, ovsenými vločkami, oregánom a korením. Koreniny si tam môžete pridať aj svoje obľúbené a soliť nemusíte, pretože balkánsky syr je slaný sám o sebe. Rozmixovanú hmotu si vylejte rovnomerne do muffinkov a tie potom pečte na 160 stupňoch približne 20 – 30 minút. Sledujte stred muffinku, pichnutím špajdle.

Kliknite sem a nájdete tu 3 recepty na výrobu rastlinných mliek. Nájdete tu špaldové, konopné a pohánkové mlieko…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme