Reklama
Reklama

Manuka med – skúsili ste ho už???

manuka med s vetvičkou a kvetom

Klasický včelí med je určite „povinnou výbavou“ skoro každého príbytku, ale počuli ste už o manuka mede??? O aký med ide, čo obsahuje, aké účinky má na náš organizmus a aký je rozdiel medzi včelím medom a manuka medom???

O manuka mede

Manuka med je produktom z rastliny menom Balmín metlatý, ktorá rastie prevažne na Novom Zélande v subtropickom pásme. Tento med vyniká v mnohých silných účinkoch na náš organizmus (viď nižšie). Manuka med je nabitý silnými účinnými látkami, ktoré odstránia mnohé problémy zvonka ale aj zvnútra nášho tela. Manuka med je špecifický hlavne v boji proti zápalom, baktériám, vírusom a plesniam. Účinná detoxikácia organizmu je zárukou dokonalého zdravia. Manuka med môžete používať aj ako prevenciu proti mnohým chorobám. Manuka med si kupujte výhradne neriedený, nepasterizovaný a ideálne je, aby tam bolo spomenuté 100 % manuka med, tak dosiahnete ten najzdravší efekt na Vaše telo.

Čo obsahuje manuka med – účinné látky

Silné látky v manuka mede robia z neho skutočného bojovníka proti mnohým chorobám!

Antioxidanty, vitamíny skupiny B, železo, meď, zinok, metylglyoxal (látka urýchľujúca regeneráciu).

Manuka med – účinky na zdravie

Manuka med je výbornou „zdravotnou pomôckou“ počas choroby ale aj ako účinná prevencia.

  • Silná podpora imunity, ochrana a regenerácia buniek
  • Silné antiseptické a antirakovinové účinky
  • Odstraňuje bolesti hrdla a zápaly
  • Odkysľuje organizmus, upravuje pH vnútorného prostredia
  • Odstraňuje pálenie záhy a žalúdočné problémy
  • Podporuje trávenie a pravidelnú stolicu
  • Podporuje tvorbu červených ale aj bielych krviniek
  • Podporuje hojenie kožných poranení (otvorené rany, popáleniny, pichnutie hmyzom….)

manuka med s lyžičkou

Rozdiel medzi manukovým a klasickým medom

Manukový med má zložitejší „proces výroby“, pretože rastlina z ktorej sa manukový med získava (Balmín metlatý) má krátku dobu kvitnutia a práve v tomto krátkom období sa musia včely dostať k týmto rastlinám. Balmín mtlatý sa predovšetkým na Novom Zélande cielene pestuje na výrobu tohto extra zdravého medu. Manukový med je prísne laboratórne testovaný, aby sa na trh dostal iba ten najzdravší a najkvalitnejší. Pri manuka mede máte vždy na etikete označený pomer účinných látok, faktor kvality, čím vyššia, tým lepšie a na etikete nájdete dokonca aj informácie akým spôsobom bol med spracovaný. Na klasickom včelom mede nemáte často krát ani uvedené odkiaľ med pochádza. Preto aj klasický včelí med kupujte od overených včelárov.

Použitie manuka medu

Vnútorné použitie manuka medu – Manuka med sa používa ako klasický včelí med do potravín alebo pitia. Nezabúdajte, že med (klasický včelí aj manuka) treba pridávať iba do tekutín a jedla ktoré má izbovú teplotu, pretože inak môžete zničiť a znehodnotiť účinné látky v ňom. Manuka med môžete pokojne konzumovať po 1 ČL denne.

Vonkajšie použitie manuka medu – manuka med si môžete aplikovať aj na pokožku, otvorené rany, miesta postihnuté nejakou kožnou chorobou, na pleť, vlasy, nechty a vôbec tam kde ho budete potrebovať. Vyhnite sa však okoliu očí a samotnému oku.

Nezabúdajte však, že aj klasický včelí med má svoje mnohé pozitíva…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme