Reklama
Reklama

Je tu 5 receptov na extra jablkové smoothies nápoje.

jablkove-smoothie-s-melonom-malinami-a-granatovym-jablkom

Ak sa pýtate, čo sa dá z jabĺk urobiť (okrem ovocného šalátu a jablkového koláča), tak je tu 5 chutných a lahodných možností. Pripravte si jeden, alebo viacero z týchto 5 extra receptov na jablkové smoothies. Sú tu smoothies s obsahom laktózy a pre vegánov aj ale bez… Tieto smoothies Vám budú chutiť a zároveň dodáte svojmu telu minerály, vitamíny a vlákninu!

1.Recept na multivitamínové jablkové smoothie

Toto smoothies je bezlaktózy. Multivitamínové smoothies môžete piť na desiatu, olovrant, večeru alebo počas chrípky či nádchy. Toto smoothies Vám dodá vitamíny, minerály a všetky potrebné látky pre lepšie trávenie a aj imunitu.

Potrebujete: 3 ks jablká, 1 banán, polovicu pomaranča, 1 mandarínka, 2 – 3 deci vody, 1 PL limetková šťava.

Očistené jablká, banán, pomaranč a mandarínku potrhajte a nakrájajte na menšie časti a všetko vložte do mixéra. Prilejte vodu, limetkovú šťavu a rozmixujte na hladkú tekutinu. Do tohto smoothies nápoja môžete pridať aj kocky ľadu.

2.Recept na jablkové smoothie s avokádom a špenátom

Toto jablkové smoothie je bez laktózy. Osviežujúca forma, ktorá evokuje letné dni. Urobte si letnú radosť aj počas chladnejších dní. Toto jablkové smoothie môžete piť na desiatu, olovrant a keď nebudete veľmi hladný, tak aj na ľahkú večeru.

Potrebujete: 3 ks stredné zelené jablká, 1 dozreté avokádo, 10 listov špenátu, polovica banánu, 1 ČL limetkovej šťavy, cca 2 deci vody.

jablkove-smoothie-s-bananom-avokadom-a-spenatom

Očistené a jadrovníka zbavené jablká nakrájajte na menšie kúsky a vložte do smoothie mixéra. Pridajte ku nim očistené a kôstky zbavené avokádo, umyté listy špenátu, polovicu banánu, limetkovú šťavu, vodu a rozmixujte. Vodu môžete regulovať podľa toho, aké husté alebo riedke smoothie chcete.

3.Recept na jablkové smoothie s mliekom

Toto jemné jablkové smoothie môžete piť na desiatu alebo na olovrant 2 deci na jedno jedlo. V tomto smoothies nápoji máte vyšší obsah vlákniny, vitamínov a mlieko dodá aj bielkoviny s tukom.

Potrebujete: 4 väčšie jablká, 3 deci plnotučného mlieka, 2 ČL medu.

jablkove smoothies

Očistené jablká, bez jadrovníka nakrájajte na menšie kúsky a dajte do mixéra. Zalejte miekom pridajte med a rozmixujte na hladkú hmotu.

4.Recept na jablkové smoothie s jogurtom a škoricou

Toto jablkové smoothies obsahuje laktózu, ale je veľmi chutnou a vhodnou možnosťou, ako sa osviežiť a zároveň zasýtiť.

Potrebujete: 2 ks jablká, 100 g biely jogurt, 5 ks mandle orechy, 1 deci mlieko, 0,5 KL mletej škorice.

jablkove smoothie so skoricou

Očistené jablká bez jadrovníka nakrájajte na menšie časti, vložte do mixéra. Pridajte mandle, mlieko, jogurt a mletú škoricu. Takto to celé dobre vymixujte.

5.Recept na jablkové smoothie s malinami a granátovým jablkom

Toto červené sladučké a zároveň zdravé smoothie je osviežujúcou možnosťou ako si skrášliť každý deň. Toto jablkové smoothie je sladké, ale zároveň nemá vysoký pomer sacharidov. Môžete ho piť na raňajky, desiatu, olovrant alebo ako ľahkú večeru.

Potrebujete: 3 ks červené jablká, 1 granátové jablko, 200 g červený melón, 15 kusov malín, vodu.

jablkove-smoothie-s-melonom-malinami-a-granatovym-jablkom

Očistené jablká pokrájajte na menšie kúsky, očistené granátové jablko tiež pokrájajte na menšie časti a vložte do mixéra. Pridajte umyté maliny, melón a cca 3 deci vody. Všetko dobre rozmixujte.

Dali by ste si ďalšie vitamínové „bomby“??? Vyskúšajte 4 recepty na malinové smoothies.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme