Reklama
Reklama

Stravovanie sa podľa krvných skupín, ako to “funguje”???

stravovanie krvných skupin

Ak si myslíte, že stravovať sa podľa krvnej skupiny je hlúposť, tak si prečítajte nasledujúce riadky a možno zmeníte svoj názor… Táto teória nie je až taká nezmyselná, keď sa nad tým zamyslíte, preto skúste aspoň niektoré rady dať do praxe a samy uvidíte ako to funguje na Vaše trávenie a kompletné zdravie.

Teória stravovania sa podľa krvných skupín nie je len taký výmysel… Túto teóriu a jej princípy publikoval (naturopatický) doktor Peter Adamo vo svojej knihe. Teória stravovania sa podľa krvných skupín čerpá z genetických predispozícii a zo života ľudí v minulosti. Ak viete, ktorá ste krvná skupina, tak svoje stravovanie viete tomuto princípu prisposobiť a tak svoje zdravie a trávenie zlepšiť… Spoznajte v nasledujúcich článkoch čo Vám vyhovuje a čomu sa naopak máte vyhýbať…

Princípy stravovania sa podľa krvných skupín čerpajú z minulosti, kde ľudia žili, ako sa vyvíjali, čím sa stravovali, aký sposob života viedli a preto minulé doby zanechali na každej krvnej skupine určité „rysy“ (črty), ktoré by sme mali rešpektovať. Keď viete aká ste krvná skupina, tak sa tu viete inšpirovať.

maso

Najstaršia (prvá) krvná skupina bola 0

v skutočnosti to nebola nula, ale odvodené podľa slova old v preklade stará. Vznik tejto skupiny sa datuje pred 20 – 25 000 rokmi. Táto krvná skupina žila prevažne z lovu zveri a ich stravovanie bolo z veľkej časti na živočíšnej báze. Rastlinnú stravu dopĺňali vo forme orechov, semien, voľne rastúcich bylín a lesného či bobuľového ovocia. Tejto krvnej skupine neprekáža vyššia konzumácia masa, ale pozor však, mliečne produkty a samotné mlieko trávy ťažšie. Krvná skupina 0 vie darovať krv všetkým krvným skupinám, ale prijať vie iba svoju krvnú skupinu, teda nulku.

Ovocie a zelenina - flavonoidy

Krvná skupina A

sa zvykne označovať aj ako vegetariánska, pestovateľská a usadlícka skupina. Táto krvná skupina žila v spoločenstvách, ktoré žili stále na jednom mieste a žili z potravín, koré si vypestovali. Zvieratá veľmi nechovali a preto maso a mliečne produkty sú tejto krvnej skupine ťažšie stráviteľné. Krvná skupina A výborne trávi obilniny, strukoviny, zeleninu, ovocie a všetky rastlinné produkty (sója, tofu).

Krvná skupina B

sa označuje ako kočovníci, pretože viedli „cestovateľský“ život, presúvali sa z jedného miesta na druhé, nežili teda iba na jednom mieste, ako napríklad krvná skupina A. Krvná skupina B tým, že kočovala, tak prijímala ako živočíšnu, tak aj rastlinnú stravu. Konzumácia masa, mliečnych produktov a rastlinnej stravy im vyhovuje, ale obmedzenia tu predsa sú. Prečítajte si o tejto krvnej skupine celý článok.

Krvná skupina AB

vznikla približne pred 2 – 2 500 rokmi a je tou najmladšou krvnou skupinou. Už podľa názvu je táto krvná skupina vlastne „kombináciou“ (mutáciou) krvných skupín A a aj B. Stravovanie sa tejto krvnej skupiny je vlastne skombinovanie povolených a aj nepovolených potravín daných krvných skupín. Krvná skupina AB má najširší záber stravovania sa, ktoré mu vyhovuje. Krvná skupina AB je však dosť vzácna, má ju iba približne 5 – 7 % obyvateľov. Krvnej skupine AB vie darovať krv akákoľvek krvná skupina, vyhovuje jej každý typ.

S nekvalitným stravovaním súvisí aj veľmi časté ochorenia – anémia (chudokrvnosť). Aké sú príznaky, príčiny a ako sa stravovať, aby sme tomuto ochoreniu nedali šancu???

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme