Reklama
Reklama

Ach tie vrásky! Čo robiť a ako sa im vyhnúť?

tvar zeny-proces starnutia a omladzovania

Vrásky dnes trápia mladšie a aj staršie ročníky, no netreba hneď „utekať“ ku plastickému chirurgovi a podstupovať radikálne procedúry, ktoré stoja nemálo peňazí. Vrásky môžete eliminovať aj vďaka jednoduchým receptom z potravín, ktoré máte bežne doma.

O pokožke

Naša koža je najväčším orgánom na tele. Je ale aj veľmi zraniteľná, denne na ňu pôsobí chlad, suchý alebo vlhký vzduch, slnečné žiarenie, exhaláty, prípadne cigaretový dym a to všetko necháva na našej pokožke stopy. Toto boli vonkajšie podnety, no nesmieme zabudnúť aj na vnútorné činitele, ktoré ovplyvňujú kvalitu kože. Aký máte pitný režim? Ako a čím sa stravujete? Máte dostatok spánku? Fajčíte, pijete alkohol?…. Takto by sme mohli pokračovať do zajtra. Mať krásnu, zdravú a čistú pleť je snom každej a teraz si predstavíme jednoduché typy, ako sa dá krásna a pevná pleť dosiahnuť.

Recepty na suchú pleť sú tu, kliknite sem banánovo kokosová maska a medový jogurt

Rady a tipy čo robiť proti vráskam

  1. Jedzte a používajte zdravé tuky (orechy, ryby, ľanový olej, kokosový olej, mandľový olej, rakytníkový olej)
  2. Pite vodu
  3. Dostatočne pokožku hydratujte
  4. Pravidelne si aplikujte masky
  5. Spite, relaxujte a nehnevajte sa…

proti vraskam

Recepty proti vráskam

Keď sa večer odlíčite, tak na svoje rizikové partie, miesta kde sú vrásky (čelo, okolie očí, úst), natrite mandľový alebo kokosový olej a nechajte ho vpiť do pokožky. Dané miesto už neutierajte, nechajte ho tak. Počas noci sa pleť vyživí, bude pružnejšia a hydratovanejšia. Tuk naše telo a aj pokožka potrebuje, doprajte im niektorý zo zdravých tukov, vrásky budú minimalizované a vrásky v začiatočnom stave úplne eliminované.

Zoznam zdravých tukov nájdete tu – kliknite sem

Maska z granátového jablka

Táto maska z granátového jablka zaručene oživí Vašu pleť!

Potrebujete: 1 granátové jablko, 1 ČL medu, 1 ks vaječné žĺtko, 1 PL kyslej smotany.

proso s bananom a granatovym jablkom

Očistené a umyté granátové jablko vložte do misky, pridajte žĺtko, med a smotanu a poriadne pomiešajte alebo ak máte, rozmixujte ponorným mixérom. Túto výživnú masku si aplikujte na tvár nechajte ju účinkovať aspoň 15 minút a potom jemne zmyte teplou vodou. Túto granátovú masku si môžete aplikovať raz do týždňa. Táto maska dodá živiny, vitamíny, kyseliny a zároveň pokožku hydratuje.

Avokádo je plné rastlinných tukov, ktoré majú mnohé pozitíva na zdravie. Kliknite sem a dozviete sa čo obsahuje, aké má vplyvy, nutričné hodnoty, ako jesť, uskladniť a vybrať avokádo a…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme