Reklama
Reklama

Divozelový olej Vás skrášli a vylepší aj vnútorné zdravie!

divozelovy olej v salke

Divozelový olej je výbornou pomôckou pre dezinfekciu mnohých dutín a poranení. Keď ste ešte o tomto oleji nepočuli tak čítajte a dozviete sa z akých častí divozelu je tento olej, aké účinné látky obsahuje, na aké zdravotné problémy sa hodí a ako ho použiť na rôzne zdravotné problémy.

O divozelovom oleji

Divozel veľkokvetý (lat. Verbascum Densiflorum) – čeľaď krtičníkovitá

Tento liečivý produkt je z jeho kvitnúcich kvetov a lúhuje sa väčšinou v slnečnicovom oleji. Potom sa precedí od zbytkov kvetu a ostáva číri liečivý divozelový olej. Divozel veľkokvetý nemá až tak veľké kvety, podľa jeho názvu, ale skôr je sám o sebe veľký, pretože dorastá do výšky aj okolo 2 metre. Listy divozelu sú dlhšie, zelené a posiate jemnými chĺpkami. Z kvetov divozelu sa robí tento divozelový liečivý olej, ktorý sa používa iba zvonka. Ak chcete užívať divozel zvnútra, tak vo forme liečivého čaju alebo bylinného extraktu.

divozelovy olej s kvetmi divozelu

Čo obsahuje divozelový olej?

Divozelový olej je plný zdravých látok, vďaka ktorým sa upravuje vonkajšie zdravie.

Saponíny, silice, flavonoidy, éterické oleje, horčiny a triesloviny.

Z čoho je divozelový olej?

Slnečnicový olej, výťažky z kvetov divozelu veľkokvetého a levanduľa.

Vplyv divozelového oleja na zdravie

Divozelový olej sa používa iba zvonka a má množstvo pozitívnych účinkov…

zenu trapi kasel pomaha divozelovy olej

  • Silné antiseptické účinky (protizápalové)
  • Protiplesňové a protimykotické účinky
  • Eliminuje zápaly v ústnej dutine
  • Eliminuje zápaly v hrdle (krku)
  • Eliminuje zápaly v ušiach a nose
  • Eliminuje zápaly na pokožke
  • Zlepšuje hojenie rán a kožných chorôb
  • Odstraňuje ekzém, akné, psoriázu a…
  • Odstraňuje opuchy a bolesti končatín

Použitie divozelového oleja

Divozelový olej sa používa iba na vonkajšie zdravotné problémy a teda neužíva sa, ako klasické oleje (olivový, kokosový…).

kvet divozelu

Použitie pri zápale nosových dutín

Pár kvapiek tohto oleja si dajte na vatový tampón a vytierajte ním nos zvnútra. Dezinfekčné účinky tohto oleja Vám uľavia od bolesti a zápalu.

Použitie na kožné rany a choroby

Dostatočné množstvo divozelového oleja dajte na vatový tampón a jemne ho vmasírujte do pokožky. Pokožka musí byť čistá a suchá. Tento olej nechajte na rane pôsobiť a neumývajte ho.

Použitie na kĺby a končatiny

Ak Vás trápia opuchnuté alebo bolestivé kĺby či končatiny, tak si dostatočné množstvo oleja dajte na miesto a potom ho zabaľte gázou alebo obväzom. Obviazané to nechajte aspoň hodinu a počas toho času odpočívajte s nohami alebo rukami vyloženými.

Kliknete pre zväčšenie

info obrazok divozelovy olej

Kliknite sem a dozviete sa niečo viac o divozeli veľkokvetom. Kde rastie, aké časti sa zbierajú, čo obsahuje, na aké zdravotné problémy sa hodí, ako pripraviť olej, čaj a obklad z divozelu.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme