Reklama
Reklama

3 paradajkové smoothies, ktoré Vám ulahodia…

paradajkové smoothie

Tri recepty na paradajkové smoothies nápoje s ovocím ale aj so zeleninou, ktoré Vám ulahodia… Dodajte svojmu telu živiny, vitamíny a potrebné látky pre optimálne zdravie. Chuť paradajok sa v týchto receptoch osvieži jahodami, malinami, kivi, mrkvou, zelerom a ďalšími chutnými a zdravými potravinami. Paradajky sú zdravou zeleninou plnou účinných látok, tak prečo ich nejesť (nepiť)???

Recept paradajkovo ovocné smoothie

Toto paradajkové smoothie môžete piť na desiatu, olovrant alebo na ľahkú večeru. Je vhodné aj počas očistných kúr na detoxikáciu organizmu. Toto ovocno zeleninové smoothie Vám pohladí Vaše chuťové poháriky…

Potrebujete: 3 ks paradajky, 15 ks čerstvých alebo mrazených jahôd, 5-8 ks malín (podľa veľkosti), 2 ks kivi a voda.

Umyté paradajky si nakrájajte na polky a vložte do mixéra. Umyté jahody, maliny a očistené kivi prihoďte tiež do smoothie mixéra, zalejte to vodou a vymixujte na hladký nápoj. Počas leta si do tohto paradajkového smoothie môžete pridať aj kocky ľadu.

Môžete si skúsiť pripraviť aj zdravú domácu paradajkovú šťavu! Zdravá mňamka, ktorá zachutí (skoro) každému.

Recept „pizzové“ paradajkové smoothie

Toto paradajkové smoothie možno na prvý pohľad vyzerá ako omáčka na pizzu a možno by aj mohla byť (skúste ak chcete), ale toto smoothie si môžete urobiť, ak máte chuť na niečo „zdravšie slané“ a zároveň sýte.

Potrebujete: 4 ks paradajky, 150 g biely jogurt, 1 deci mlieka alebo vody, 1 KL morská soľ, 0,5 ČL oregano, 0,5 ČL bazalka (čerstvá alebo 1 KL sušená), 1 strúčik cesnaku, prípadne aj pár krúžkov póru alebo jarnú cibuľku.

paradajkove smoothie v sklenenom pohári na stole s rukolou

Paradajky umyte, nakrájajte na menšie časti a vložte do smoothie mixéra. Pridajte biely jogurt, mlieko, soľ, koreniny, cesnak a môžete aj pór a dobre to rozmixujte.

Recept paradajkové smoothie so zelerom

Tento lahodný smoothie nápoj sa určite oplatí urobiť na desiatu alebo počas chrípky či očistnej kúry. Kombinácia zeleniny a ovocia dodá vitamíny a skvelú chuť!

Potrebujete: 4 ks paradajky, 1 plátok zeleru hrubý 1 cm (buľvový zeler), polovica mrkvy, 2 ks menšie jablká, 1 KL mletá škorica.

Umyté paradajky rozkrojte na polovicu a vložte do mixéra. Pridajte očistený a pokrájaný zeler s mrkvou, očistené a umyté jablká, škoricu a zalejte vodou. Vymixujte do hladkej konzistencie a paradajkové smoothie so zelerom máte hotové, stačí rozliať a na zdravie!

Za vyskúšanie určite stoja aj recepty na zdravé a chutné cviklové smoothies nápoje.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme