Reklama
Reklama

Domáce recepty, ako sa zbaviť kruhov pod očami?

ako sa zbaviť kruhov pod očami

Aj Vás trápia kruhy pod očami? Ak áno, tak by ste sa mali dozvedieť niečo viac, plus to, ako sa ich dá zbaviť. Prečo vznikajú kruhy pod očami, u koho sa vyskytujú najčastejšie a ako sa ich dá pomocou domácich receptov zbaviť???

Prečo vznikajú kruhy pod očami?

Najčastejšie sa kruhy pod očami vyskytnú kvôli nedostatočnému pitnému režimu a nedostatku spánku. Kruhy pod očami však môžu mať aj geneticky daný charakter. Kruhy pod očami sa vyskytujú častejšie u žien, ako u mužov, no ani mužom sa tento problém nevyhne. Kruhy pod očami môžu byť zapríčinené aj hormonálnou nerovnováhou (menštruácia, menopauza, kojenie atd…).

Čomu sa vyhýbať?

Ak chcete kruhy pod očami eliminovať, tak sa vyhýbajte týmto „veciam“…

 • Ponocovanie
 • Prehnané pitie kávy
 • Fajčenie a zdržiavanie sa v zafajčených priestoroch
 • Alkohol alebo prehnané (zbytočné) užívanie liekov
 • Nekvalitná strava plná cukru, tuku alebo konzervačných látok
 • Nedostatočný pitný režim

domáce recepty na kruhy pod očami

Čo preferovať

 • Kvalitný spánok a oddych
 • Dobrá nálada a pohoda
 • Krémy, emulzie alebo séra
 • Dostatočný pitný režim
 • Šport
 • Plnohodnotná strava

Domáce recepty na kruhy pod očami

Zelený čaj (sáčky)

Zelený čaj je klasika, ktorú určite stojí za to vyskúšať… Použitie sáčkov zeleného čaju je jednoduché. Zelený čaj zalejte vriacou vodou, nechajte 5 – 10 minút lúhovať a potom, keď budú sáčky letné (teplé, nie horúce), tak si ich dajte na kruhy pod očami (vačky) a nechajte ich tam pokojne aj 10 – 20 minút. Pri tomto úkone je ideálne ležať, aby sáčky nespadli.

uhorka

Šalátová uhorka

Uhorka stojí pár „korún“ ale pritom má pozitívne účinky na eliminovanie kruhov pod očami. Uhorka hydratuje a zároveň upokojuje kožu pod očami (vačky). Ak Vás trápi aj opuch a nie len tmavšie zafarbenie, tak uhorka Vám môže pomôcť. Použiť uhorku môžete nasledovne. Odkrojte dva plátky uhorky a dajte si ich v leže na oči (kožu pod očami), nechajte ich tam 15 minút a potom dajte dolu. Druhá možnosť použitia uhorky je, že uhorku dáte do odšťavovača a potom si uhorkovú šťavu nanesiete na vatové tampóny a tie si priložíte na kožu pod očami (vačky). Uhorkovú šťavu nechajte pôsobiť na vatovom tampóne 15 – 20 minút a potom ich dajte preč. Oči oplachovať nemusíte.

Petržlenová vňať

Umytú čerstvú petržlenovú vňať pokrájajte na drobno a potom túto vňať poukladajte na vatový tampónik, ktorý ste pokropili trochou vody. Položte si tieto tampóniky na zavreté oči (kožu pod očami) a nechajte ju pôsobiť aspoň 20 minút. Petržlenová vňať eliminuje opuchy a dokáže zmierniť tmavé kruhy pod očami.

Nezabúdajte, aby mali tieto domáce recepty najvyššiu účinnosť, tak nesmiete zabúdať na spánok a dostatočný pitný režim! Majte krásny pohľad.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme