Reklama

Druhy chlorelly – chlorella pyrenoidosa, spirulina, chlorella japan

Chlorella má viacero poddruhov. Najviac známe sú však nasledujúce tri druhy- Chlorella pyrenoidosa, spirulina, chlorella japan


Zaujíma Vás, čo chlorella obsahuje a zaujímavosti, prečítajte si: “Chlorella”. Ak chcete vidieť popis jednotlivých účinkou chlorelly, pozrite si: “Účinky chlorelly”


 

Chlorella pyrenoidosa

Je pôvodom z Taiwanu, pomerne známa z rodu chloropytha. Obsahujú množstvo účinných látok, ktoré su pre telo prospešné a radí sa medzi najkvalitnejšie druhy chlorelly. Pestuje sa v teplom klimatickom pásmu. Obsahuje rastlinné farbivo chlorofyl s najväčším množstvo oproti iným druhom. Chlorella / spirulina

Je jednou z najstarších rias a jej výskyt na zemy sa odhaduje na 3 miliardy rokov. Neobsahuje síce vitamín C a nemá príliš veľa nenasýtených mastných kyselín. Je bohatá ale na phycocyaninu, ktorá posilňuje črevnú mikroflóru.

Chlorella Japan

Je najviac konzumovaná v japonsku, kde je doplnkom výživy na prvom mieste. Japonsko je taktiež jej najväčším producentom. Pochádza z chránenej prírodnej oblasti v suostroviu  Rjúkú s čistým vzduchom, čistou vodou bohatou na minerálne látky. Chlorella Japan obsahuje 100% rias s vysokým obsahom chlorofylu a látky CGF.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme