Reklama
Reklama

Čo dokáže kakao s Vašou pleťou? Budete z toho rozčarovaná!

kakaovy prasok v miske s cokoládou a kakaovymi bobmi

Kakao, čokoláda a aj káva sú veľmi chutné a prospešné potraviny. Keď sa k tomu ešte skombinujú, tak vplyvy sú neskutočné! Kakao a káva (v rozumnom množstve) pomáhajú nášmu telu zvnútra, ale aj zvonka. Ako sa dá vďaka obyčajnému kakau byť krásna a mať krásnu a žiarivú pleť??? Nech sa páči, kakao je tu…

Tieto kakaové masky na pleť obsahujú kvalitné rastlinné tuky, vitamíny, minerálne látky a kyseliny, ktoré naša pleť potrebuje prijímať externe (zvonka). Pretože je naša pleť každý deň vystavená rôznym vplyvom (UV žiarenie, exhaláty, stres, fajčenie…), ktoré našu pleť „ničia“ a spôsobujú skorší nástup vrások, musíme dodávať pleti výživu cielene… Tieto masky osviežia Vašu pleť, dodajú jej jas a potrebné živiny. Obohaťte svoju pleť a budete žiariť!

kakaovy prasok cokoladove kusky

Recept kakaová maska pre suchú pleť

Túto kúru môžete aplikovať 1 krát do týždňa. Vďaka tejto maske budete mať pokožku hydratovanú, vláčnu a sviežu.

Potrebujete: 2 PL klasické kakao (nie Granko), 1 PL mletá káva, 1 ČL med, 1 ČL kokosový olej (môžete použiť aj olivový), miska.

Všetky suroviny dôkladne zmiešajte do jednoliatej hmoty, ak bude maska príliš hustá pridajte viac medu alebo trochu teplej vody. Túto výživnú masku si aplikujte rovnomerne na očistenú ale vysušenú pleť, do kruhov pod očami ju nenanášajte, masku nechajte pôsobiť 25 – 35 minút. Ak Vám ostane maska, tak si ju môžete pokojne aplikovať aj na dekolt. Postup je rovnaký, po pol hodinke masku opláchnite teplou vodou a pokožku nechajte prirodzene vyschnúť. 

Recept kakaová maska pre mastnú pleť

Túto masku používajte jeden krát v týždni. Vďaka tejto maske bude pleť suchšia ale zároveň dôkladne vyživená. Citrónová šťava zamedzuje prílišnému masteniu pokožky.

Potrebujete: 3 PL kakao, 1 PL mletej kávy, 1 – 2 ČL citrónovej šťavy, miska.

Kakao a kávu zmiešajte s citrónovou šťavou. Najprv zmiešajte iba s jednou lyžičkou citrónovej šťavy, uvidíte aká bude konzistencia masky, hustota masky závisí od pomeru tuku v kakaovom prášku. Keď bude hustejšej konzistencie, nechajte ju tak, a aplikujte si ju na umytú a osušené pleť. Masku nechajte pôsobiť 20 minút, potom ju teplou vodou opláchnite. Ak bude maska príliš hustá, tak do nej pridajte ešte jednu ČL citrónovej šťavy, dôkladne rozmiešajte a aplikujte na tvár. Kruhom pod očami sa vyhýbajte.

Kliknite pre zväčšenie

Viete čo je naj látka z čokolády??? Je to kakaové maslo, kliknite sem a dozviete sa o ňom viac… Čo obsahuje, aké vplyvy má a ako ho používať v praxi?

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme