Reklama
Reklama

Akupresúra – sestra akupunktúry, ale bez ihiel

Trápia Vás problémy ako sú napríklad: bolesti hlavy, kĺbov, alergie, vnútorný nepokoj či slabá imunita? Ak sa bojíte akupunktúry, tak je tu pre Vás alternatíva bez ihiel a to akupresúra. Je rovnako pozitívna ako akupunktúra, akurát táto metóda sa vykonáva iba masážami Vášho tela.

V našom tele máme štrnásť meridiánov, tieto meridiány sú bodom, ktorý spojuje časti všetky tela. Ak sa naruší jeden meridián, tak energia nemôže prúdiť k danej časti tela, tá je potom bez vnútornej energie a nastáva nejaký zdravotný problém či ochorenie. Akupresúra masíruje tieto zablokované meridiány a tak môže energia prúdiť všade, kde ju treba. Harmónia a plné zdravie nastáva, keď nie sú žiadne „bloky“ v našom tele.

Čo to je akupresúra?

Akupresúra je klasická čínska medicína podobná akupunktúre, akurát, že tu nie sú používané žiadne ihly. Akupresúra vznikla pred 2 800 rokmi pred našim letopočtom. Táto medicína je „jemnejšia“ a zároveň tak isto účinná ako akupunktúra. Základ akupresúry spočíva v masáži akupresúrnych bodov na rôznych častiach tela pacienta a tým sa vnútorná energia (meridiány) dostáva do celého tela. Keď je energia tela v rovnováhe (jin a jang), tak aj zdravie je stopercentné. Táto masáž je najčastejšie vykonávaná rukami, ale môže sa používať aj nejaký predmet s oblými hranami, ktorým sa prechádza po akupresúrnych bodoch, rovnako ako v akupunktúre.

Akupresúra a jej pozitíva

Akupresúra je neinvazívna metóda, ktorá má v sebe mnohé pozitíva…

 • Možné zvýšenie imunity
 • Dodáva energiu a vytrvalosť
 • Odstraňuje stres
 • Zabezpečuje dobré trávenie
 • Podporuje činnosť lymfy
 • Pomáha správnej funkcii vylučovacích orgánov
 • Zmierňuje prejavy alergii a astmy
 • Udržuje optimálne dýchacie cesty
 • Dokážu odstrániť bolesti v tele
 • Odstraňuje poruchy spánku

Pre koho je vhodná akupresúra a pre koho nie?

Akupresúra je vhodná skoro pre každého a pre každú vekovú kategóriu.

Jedine maminky v tehotenstve a počas kojenia by si mali dať pauzu s touto alternatívnou medicínou a počkať na obdobie, keď nebudú kojiť. Najlepšie urobíte, ak sa informujete u špecialistu na akupresúru a on Vám presne určí, či ste vhodný alebo nie a ako často treba akupresúrne masáže vykonávať, aby zdravotná úľava od problémov prišla čo najskôr. Masážami rôznych častí tela sa Vám môže podstatne Váš zdravotný stav zlepšiť a dokonca sa vďaka alternatívnej medicíne môžete vyliečiť aj s rôznych ochorení.

zena s lupenmi kvetov

Harmónia a plné zdravie nastáva, keď nie sú žiadne „bloky“ v našom tele

Share Button

One Response to Akupresúra – sestra akupunktúry, ale bez ihiel

 1. admin píše:

  Máte s Akupresúrou skúsenosti? Ak áno, do akej mieri Vám pomohla?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme