Reklama
Reklama

Suchá pleť, nepodceňujte ju… Sú tu 2 recepty na suchú pleť.

žena cvičí tzv tvárovú gymnastiku

Suchá pleť je na prvý pohľad „bežná záležitosť“, ktorú sa nám nechce nejako “extra” riešiť. Suchú pleť nestačí natrieť prvým krémom, ktorý príde pod ruku, tento problém treba riešiť komplexne. Dlhodobé zanedbanie suchej pokožky so sebou nesie viacero „strašiakov“, podchyťte tento problém ešte v začiatkoch.

Je pravda, že na suchej pleti vidieť skôr vrásky, v porovnaní s mastnou pleťou. Suchá pleť nie je príťažlivá, keď už v 30 tke budete mať viditeľné hlboké vrásky, ktorých sa potom ťažko zbavíte… Chodiť na botox viac krát do roka, to asi nie je rozumná možnosť. Skúste týmto problémom predchádzať účinnou prevenciou a majte žiarivú a sviežu pokožku vďaka týmto jednoduchým domácim receptom. Ušetríte kopec peňazí za drastické zákroky u plastického chirurga…

Prečo mám suchú pokožku?

Najčastejšie sa suchá pokožka vyskytuje práve vďaka týmto vplyvom.

tvar zeny-proces starnutia a omladzovania

  • Pôsobenie chladného a veterného počasia
  • Silné slnečné žiarenie a horúčava
  • Nadmerné používanie mydla a kozmetiky, ktorá vysušuje pleť
  • Strava chudobná na vitamíny
  • Nesprávne ošetrovanie pleti
  • Nedostatočný pitný režim
  • Fajčenie

Príčiny prečo máte suchú pokožku sú rôzne, no často krát je to dedičná záležitosť, ktorá sa dedí. No nech ste v akejkoľvek skupine, tak vždy viete svojej pleti pomôcť, aby bola zdravá a krásna. Nemusíte hneď kupovať drahé krémy, najprv skúste pravidelne aplikovať jednoduché recepty a behom mesiaca uvidíte aké pozitívne zmeny to prinieslo. Ak po mesiaci nebudete spokojné s výsledkom, tak potom navštívte kozmetičku, ktorá Vám odporučí ďalší postup riešenia suchej pokožky

1. Recept na banánovo-kokosovú masku

Tento recept je veľmi jednoduchý a uvidíte, aký vplyv bude mať na Vašu pokožku. 

kokosove kusky s kokosovym sirupom

Potrebujete: 1 ks banán (menší), 1 ČL kokosový olej, miska a vidlička

Ošúpaný banán vložte do misky a popučte ho vidličkou na jemnú kašu, do tejto kaše potom pridajte kokosový olej a vymiešajte to na hladkú hmotu. Túto hladkú hmotu si nanášajte na očistenú, umytú a vysušenú pleť (čelo, líca, nos, brada, krk, okrem očí). Masku nanášajte na celú tvár okrem očí, iba do okolia kruhov pod očami. Keď máte masku nanesenú, tak ju nechajte pôsobiť aspoň 20 – 25 minút a potom ju zmyte teplou vodou (nie horúca a ani studená, vlažná voda). Túto masku môžete aplikovať pri veľmi suchej pokožke 2 krát do týždňa a pri mierne suchej pokožke 1 krát do týždňa. Ak Vás trápi suchá pokožka na rukách, krku alebo inej časti tela, tak túto masku môžete aplikovať na ktorúkoľvek časť tela.

2. Recept na medovo-jahodový zábal

Med, jahody a jogurt nie sú iba chutnou kombináciou pre žalúdok, ale aj prínosnou pre pokožku. 

zena sedi na masaznom stole s miskou medu

Potrebujete: misku, 5 PL bieleho jogurtu, 4 ks jahody, 1 PL medu

Jednoduchá ale veľmi účinná maska, ktorá zaručuje výživu pleti a po pravidelnej aplikácii zabezpečuje normálne mastnú pokožku. Do misky vložte biely jogurt, jahody, med a túto hmotu dokonale vymiešajte. Túto masku nanášajte na očistenú a vysušenú pokožku kde ju nechajte pôsobiť 15 – 20 minút. Po tomto čase masku umyte teplou vodou a jemne vysušte uterákom. Túto kúru môžete aplikovať 3 – 4 krát do mesiaca.

Jednoduché recepty pomôžu Vašej pleti a aj ušetria dosť peňazí…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme