Reklama
Reklama

Masky na suché vlasy – zaručene pomôžu!

zena ma suche vlasy, maska na vlasy z jojobovym olejom

Ak aj Vás trápia počas zimy suché a nevýrazné vlasy, tak vyskúšajte niektorý z týchto tipov a budete mať po probléme. Mať krásne vlasy aj počas zimy nie je žiadne umenie, ukážte svoju prekrásnu a zdravú „hrivu“… Počas sychravého počasia a zimného obdobia sú naše vlasy a pokožka hlavy vysušované a to najviac v celom roku. Chladný vzduch veľmi vysušuje pokožku hlavy, vlasy ale aj našu pleť. Ak sa však počas zimy budete venovať svojim vlasom, tak Vás nebudú trápiť žiadne „vlasové“ problémy.

Hydratácia, lesk, pevnosť a hustota vlasov sú snom každej ženy (aj muža…), tak si to konečne splňte!

Recept na hydratáciu a výživu vlasov s uhorkou a avokádom

Na nevýrazné, zničené alebo často farbené vlasy môžete používať túto kúru, ktorá zlepší stav a krásu Vašich vlasov v krátkej dobe.

Potrebujete: polovicu šalátovej uhorky, 1 dozreté avokádo.

Očistenú uhorku pokrájajte na menšie časti a dajte do mixéra. Avokádo očistite a vyberte stred (kôstku) a potom ho pridajte do mixéra. Celú túto hmotu rozmixujte na hladkú, jednoliatu kašu. Potom si ju nanášajte na vlasy a pokožku hlavy, ako keby ste si farbili celé vlasy. Túto masku nechajte pôsobiť 30 – 40 minút, potom vlasy umyte a nechajte prirodzene vysušiť (bez použitie fénu). Túto masku na hydratáciu a výživu vlasov si môžete robiť jeden krát v týždni, až kým neuvidíte na svojich vlasoch prvé výsledky.

Recept na lesk vlasov s jablčným octom a citrónom

Lesklé a žiarivé vlasy sú vďaka tomuto receptu čoskoro Vaše.

Potrebujete: 1 PL jablčného octu, 2,5 deci vody a 1 PL citrónovej šťavy.

Zmiešajte ocot s citrónovou šťavou a vodou. Potom si touto tekutinou polievajte umyté vlasy. Táto octovo-citrónová maska dodá lesk a pevnosť Vašim vlasom. Touto maskou si môžete polievať svoje vlasy po každom umytí. Vaše vlasy budú po chvíli žiarivé a lesklé.

Recept na zahustenie vlasov

Keď Vás trápia riedke, nevýrazné alebo mastné vlasy, tak žihľava si s týmto Vaším problémom poradí raz – dva….

Potrebujete: za hrsť žihľavy, 3 deci vody.

žena používa vlasovú masku

Umytú žihľavu nakrájajte na drobno a zalejte vriacou vodou. Nechajte to lúhovať pokojne aj 2 – 5 hodín. Potom si tento odvar nalievajte na umyté vlasy, jemne ho masírujte a nechajte vyschnúť. Žihľava podporuje rast a regeneráciu vlasov. Ďalej žihľava odstraňuje aj mastné vlasy. Týmto odvarom si môžete vlasy umývať 1 – 2 krát v týždni.

Recept proti mastným vlasom

Mastné vlasy sú nepríjemným problémom, ktorý trápi mnohé ženy. Vďaka tejto kúre budete mať vlasy žiarivé a upraví sa aj vylučovanie mazu.

Potrebujete: šťavu z 1 veľkého citróna, 0,5 litra vody.

Šťavu z citróna zmiešajte s vodou a jemne ju vtierajte do pokožky na hlave. Ak máte veľmi mastné už aj vlasy, tak si tým môžete aj polievať celú dĺžku vlasu. Citrónová šťava zriedená vodou odstraňuje mastnou, dodáva lesk a upravuje vylučovanie mazu z pokožky vlasov. Tento citrónový „elixír“ si môžete aplikovať po každom umytí vlasov, až kým nebudete vidieť, že mastenie vlasov sa zmiernilo. Potom si túto citrónovú vodu aplikujte preventívne 1 – 2 krát v mesiaci.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme