Reklama
Reklama

Varené víno nie je len teplé a voňavé, ale aj…

varené víno s pomarančom, vetvičkami a klinčekmi

Nápoj “bohov” v teplom vydaní. Áno, varené vínko nie je len lahodný nápoj, ale v správnom množstve aj priateľ zdravia. Veď si pozrite tie vplyvy a pripravte si ho podľa našich chutných receptov! Dobre zohreje, dodá náladu i zbaví stresu  počas chladných a dlhých dní. Nemusíte čakať na Vianoce aby ste si tento chutný nápoj pripravili, urobte si ho hneď, keď budete mať naň chuť…

O varenom víne

Víno samo o sebe je “zdravší” nápoj (v rozumnej miere) a jeho pozitívne vplyvy na organizmus sú už dávno vedecky dokázané. Varené víno je taktiež “zdravší” nápoj, ktorý zohreje Váš organizmus a živiny v ňom obsiahnuté podporia rôzne “oblasti” Vášho zdravia… Dobrá nálada, dobré zdravie, príjemná chuť a vôňa Vianoc… Vďaka varenému vínu si podporíte imunitný systém, trávenie, pravidelnú stolicu, vylučovanie a aj krvotvorbu. Varené víno sa dá urobiť na mnoho spôsobov, viď nižšie…

Varené víno sa najčastejšie pripravuje z týchto ingrediencií, ale pridať sa dá aj ovocie (viď recepty nižšie)…

 1. Víno (biele, červené)
 2. Klinčeky 
 3. Škorica 
 4. Badián 
 5. Cukor (trstinový)

Čo obsahuje varené víno?

Varené víno nie je určite iba nápoj s množstvom sacharidov, obsahuje aj tieto látky, ktoré pomáhajú zlepšiť zdravie…

Bielkoviny, sacharidy, vláknina, flavonoidy, alkohol, vitamíny, minerálne látky, antioxidanty, triesloviny, éterické oleje.

Nutričná hodnota vareného vína (100g)

Tieto hodnoty sú iba približné, pretože pridaním iných surovín sa nutričná hodnota mení.

KJ– 798  Kcal– 190  Bielkoviny– 0,2 g  Sacharidy– 27 g   Alkohol – 15 g

Varené víno a vplyvy

Varené víno má mnoho pozitívnych vplyvov na organizmus, ale ak naň nie ste zvyknutý, tak na začiatok si dajte iba do 2 deci šálky, pretože cukor a vyššia teplota nápoja zvyšuje účinnosť alkoholu, aby ste sa neopili… 🙂

Mladý veselý pár je na prechádzke s horúcim nápojom

 • Zlepšuje náladu, upokojuje nervový systém
 • Eliminuje rôzne druhy bolestí
 • Mierne zvyšuje krvný tlak
 • Reguluje vodu v tele
 • Podporuje chuť do jedla, vylučovanie žlče
 • Podporuje trávenie, pravidelné vyprázdňovanie
 • Podporuje krvotvorbu, mierne riedia krv

Recept na varené biele víno

Varené biele víno je trochu iné, ale aj tak výborné! Vyskúšajte si tento jednoduchý recept a určite mu prídete na chuť.

Horúce varené víno v ženských rukách.

Potrebujete: 0,5 litra bieleho vína, 1 celá škorica, 2 ks badiánu, 5 ks klinčekov, 2 PL medu a 0,5 KL mletej škorice.

Víno dajte do hrnca a zohrievajte na slabom plameni. Pridajte badián, škoricu, klinčeky, mletú škoricu a zohrievajte víno aspoň 7 – 10 minút, aby sa uvoľnili účinné látky z korenín do vína. Potom víno rozlejte do pohárov a keď bude mierne vychladené, tak doň pridajte med.

Recept na varené víno s citrusmi

Toto varené víno Vás zaručene zohreje a ešte aj ulahodí Vašim chuťovým bunkám. Mandarínka, pomaranč a citrón dodajú extra chuť!

Vianočné teplé víno v pohári s korením a citrusovým ovocím, vianočná atmosféria

Potrebujete: 0,5 litra červeného alebo bieleho vína, 2 KL mletej škorice, 1 badián alebo 1 KL mletého badiánu, 2 PL medu, 1 väčšia mandarínka, 1 pomaranč a polovicu citróna.

Víno dajte do hrnca a začnite pomaly zohrievať. Pridajte mletú škoricu, badián, šťavu z mandarínky, pomaranča, citróna, med a zohrievajte pár minút. Tento horúci a chutný nápoj potom rozlejte do šálok, ak máte ešte pomaranč alebo mandarínku, tak na kraj pohára môžete pridať aj krúžok ovocia.

Info obrázok varené víno

Navyše pre Vás pripravujeme množstvo ďalších chutných receptov na varené víno. Určite si nájdete ten svoj, ktorý okrem pozitívnych účinkov na zdravie ulahodí aj Vaším chuťovým bunkám. Zatiaľ si prečítajte:

Šálka zázvorového čaju s citrónom, škoricou a anízou.Elixír zdravia? Áno existuje! Pripravte si ho doma za pár minút a verte, že Vaše telo bude nadšené. Jednoduché, rýchle a hlavne účinné: “Ako si pripraviť Elixír zdravia”

Sladké žlté medové víno a pohár medu medovinaČi teplá alebo studená v každom prípade je medovina chutným a zároveň aj zdravým nápojomVerte, že toto ste o medovine nevedeli. “Medovina – lahodná chuť a ….”

Lepšia nálada, pevnejšie zdravie, príjemná chuť a vôňa Vianoc… No nedajte si pohárik vareného vínka, keď má takmer len samé pozitíva 🙂

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme