Reklama
Reklama

Pestovanie zázvoru doma

zazvor rastlina

Zázvor je elixír života používaný pre svoje účinky už stáročia, tak prečo si ho doma nevypestovať, keď je to také jednoduché

Pestovanie zázvoru doma

Ako pestovať zázvor – zázvor si síce viete kúpiť skoro v každom obchode. Ale väčšinou sa predávajú len suché korene. Ak si chcete doma vypestovať zázvor, tak si zakúpte čerstvý zázvor na ktorom je vidieť malé výhonky (klíčky).Ak nezoženiete zázvor s klíčkami, nevadí. Kúpte si čerstvý zázvor a na niekoľko týždňov (2-3) ho umiestnite na chladné a tmavé miesto (komora, špajza, pivnica, sklad).

Po tomto čase by mal vyklíčiť. Tieto klíčky odoberte a zasypte do črepníka (klíčky smerom na hor)so substrátom a rašelinou, kde má výživnú pôdu pre uchytenie sa.

Zázvor zasypte tak, aby nebolo vidieť výhonok. Črepník so zázvorom majte na slnečnom a teplom mieste, pozor však na priame ostré slnko, aby nedošlo k „úpalu“.

Pôdu udržiavajte stále vlhkú, nie mokrú! Vrchná časť rastliny (nadzemná časť) môže vyrásť až do výšky 60-80 cm. Po niekoľkých mesiacoch začne rastlina schnúť.

Nebojte sa, znamená to, že je koreň vyzretý. Rastlinu vyberte z pôdy, časť pokojne zužitkujte a s časťou opakujte proces pestovania.

Kliknite na obrázok pre zväčšenie

zázvor-účinky

Už viete ako pestovať zázvor, ak ste sa ešte ale nerozhodli pre jeho pestovanie, prečítajte si jeho liečivé účinky zázvoru” , prípadne si pozrite recepty zo zázvoru a to Vás určite prijme ku pestovaniu alebo aspoň ku kúpe zázvoru. 

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme