Reklama

Očné problémy: Laserová operácia očí pomôže pri problémoch s dioptriami – pr

žena u očnéh olekára ktorý meria zrak

Až tretine svetovej populácie je do veku 65 rokov diagnostikovaná aspoň nejaká očná choroba. Aj kvôli tomuto faktu by pre nás mala byť pravidelná návšteva očného lekára samozrejmosťou.

Očné choroby totiž začínajú nenápadne, no ak sa nezachytia včas, môžu prerásť do skutočne poriadneho zdravotného problému. Aké choroby najčastejšie trápia naše oči?

Šedý zákal

Jednou z najčastejších príčin slepoty vo svete je šedý zákal. A to aj napriek tomu, že liečba v podobe účinnej operácie existuje! Ide o bežný problém seniorov a spoznáte ho podľa rozmazaného videnia, vyblednutých farieb, zlého nočného videnia, citlivosti na svetlo či dvojitého videnia.

Zelený zákal

Glaukóm alebo zelený zákal je zodpovedný za poškodenie zrakového nervu a je hlavnou príčinou slepoty. Bežne nemáva v skorých štádiách žiadne príznaky. Až keď sa rozvinie, dochádza najskôr k takmer nepostrehnuteľným výpadkom zorného poľa, neskôr k zreteľným poruchám periférneho videnia a rozmazanosti okrajov. Ak sa ho však podarí zachytiť včas, napríklad vďaka pravidelnej prehliadke u lekára, dá sa celkom dobre vyliečiť.

žena u očného lekára

Degenerácia makuly

Makula, žltá škvrna, je miestom najostrejšieho videnia. Prvým príznakom jej degenerácie je neostré videnie v centre zorného poľa. Mení sa aj farebné videnie, oči potrebujú lepšie osvetlenie či zaostrujú do blízka. Nevýhodou je, že skoré štádiá nebolia ani nezhoršujú videnie, preto ich odhalí len lekár pri vyšetrení. Toto ochorenie je zatiaľ nevyliečiteľné, no dá sa stabilizovať, ak nie je už v príliš pokročilom štádiu.

Problémov s dioptriami vás zbaví laserová operácia očí

Krátkozrakosť či ďalekozrakosť tiež dokážu potrápiť. Tieto problémy však môžete korigovať okuliarmi alebo šošovkami. Pokiaľ sa s nimi necítite pohodlne, riešením je aj laserová operácia očí, ktorá je v súčasnosti úplne bežným zákrokom. Metódy a operačné postupy sa navyše každým rokom zlepšujú, vďaka čomu je takýto zákrok bezpečný.

Výber operačnej metódy závisí od konkrétneho očného problému a iných faktorov zdravotného stavu pacienta. Mnoho kliník ponúka bezplatné konzultácie, ktoré pomôžu odhaliť nielen to, či ste vhodným pacientom na laserovú operáciu očí, ale tiež aký typ zákroku je pre vás vhodný.

Zdroj: PR        Foto: Bigstockphoto

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme