Reklama
Reklama

Včelí peľ – dokonalý včelí produkt

med

Včelí peľ je ďalší včelí produkt, ktorý má mnohé zdravotné pozitíva – ale pozor, pri jeho prvej konzumácii buďte opatrní… Včelí peľ vzniká už na rastlinke potom, ako ho včela spojí do väčšej hrudky. Táto zmes sa nazýva obnôžkový peľ. Tento peľ včely ukladajú do úľa, kde potom kvasí a zreje. Včelí peľ je hlavnou potravinou pre správny vývoj ďalších včelstiev. Včelí peľ je plnohodnotnou výživou pre vývoj zdravého jedinca a dokonalého zdravia nie len pre včely ale aj pre nás ľudí

Včelí peľ je plnohodnotnou výživou pre vývoj zdravého jedinca a dokonalého zdravia.

Včelí peľ je prospešný nielen ako zdravá potravina, ale mnohí mu dokonca pripisujú účinky ako liek. Oplatí sa vyskúšať.

Čo obsahuje včelí peľ?

Bielkoviny, tuk, sacharidy, aminokyseliny, vitamíny A, B1, B2, B3, B6, C, E, K, draslík, kremík, vápnik, fosfor, síra, horčík, železo, jód, zinok, mangán a kyselina pantoténová

Účinky – včelí peľ ako liek (zdravie)

 • Silne podporuje obranyschopnosť
 • Podporuje trávenie (zápchy, hnačky, bolesti brucha)
 • Podporuje rýchlosť metabolizmu
 • Prevencia proti kardiovaskulárnym ochoreniam (udržiava zdravé cievy a srdce)
 • Prevencia proti rakovine
 • Pomáha pri ochoreniach žalúdka
 • Pomáha pri cukrovke
 • Pomáha pri ochoreniach pečene
 • Zabezpečuje lepšie a rýchlejšie hojenie rán
 • Zlepšuje spánok
 • Prečisťuje organizmus
 • Antiseptické účinky
 • Eliminuje vysoký cholesterol v krvi
 • Spomaľuje starnutie (udržiava pružnú pokožku)
 • Regeneruje poškodené bunky
 • Podporuje krvotvorbu
 • Zlepšuje priebeh ochorenia kože

Široká škála využitia, resp. použitia včelieho peľu ho priam predurčujú k tomu, aby sme ho zaradili do svojho jedálničku.

Nutričná hodnota – včelí peľ (100g)

KJ– 1 291,5  Kcal– 315  Bielkoviny– 25 g  Sacharidy– 34 g  Tuk – 5 g

 Včelí peľ obsahuje – 100 g

Draslík 224 mg Vitamín B2 5 mg
Vitamín B1 4,2 mg Vitamín B6 5,9 mg

Účinky – včelí peľ a chudnutie

Včelí peľ je vhodný ako doplnok pri zdravej výžive (“ako liek”) ale aj  chudnutí. Účinky – Zlepší imunitu, trávenie a aj rýchlosť metabolizmu. Pokiaľ dodržíte zásady zdravého životného štýlu, tak potom peľ rozhodne pomôže v chudnutí a aj po skončení chudnutia v udržaní Vašej váhy.

Užívanie, použitie –  včelí peľ

Ak nie ste alergik, tak včelí peľ konzumujte 1- 3 krát za deň. Včelí peľ si pridávajte do čaju, nie však horúceho, zničili by ste tak všetky potrebné živiny. Do čaju si ku peľu pridajte aj pomer medu 1:1. Jedna čajová lyžička peľu a jedna čajová lyžička medu.

slovenský včelí peľMôj tip

Pokiaľ sa rozhodnete pre včelí peľ (a posilniť si tak nie len imunitu), tak je veľmi dôležité dbať na jeho kvalitu. Teda ak chcete jeho účinky využiť na maximum. Tento rokmi oceňovaný Slovenský sušený včelí peľ (kúpite TU), priamo od včelára je naozaj kvalitný.

UPOZORNENIE

Včelí peľ je vysoko alergénna látka. Obsahuje čiastočky peľových zrniek z kvetov rastlín, čo prezrádza aj jeho názov. Ak ste alergik, tak sa informujte u svojho lekára, či Vám konzumáciu včelieho peľu odporučí

Kliknite pre zväčšenie

Info vceli pel

Share Button

5 Responses to Včelí peľ – dokonalý včelí produkt

 1. lenka píše:

  Dobrý deň,
  mám dilemu, na internete od viacerých som si prečítala, že peľ sa má užívať nalačno, aspoň pol hodiny pred jedlom. Včera som si bola v NR kúpiť na tržnici peľ a na etikete je písané, že peľ sa užíva po jedle. Doma som si pozrela obal z predchádzajúcich balení peľu a je tam písané to isté. Etikety sú s označením slov. výrobku, pečiatkou včelára a ide o etikety vyrábané pre včelárov vo veľkom. Ako teda užívať peľ?
  Ja ho používam tak, že na tanieri si ho rozpučím lyžicou a zamiešam do pohára s medom (prevažne pastovaného, nevypláva na povrch), alebo si dám lyžičku peľu do úst, potom lyžičku medu a spolu to dobre pohryziem. Viem, že obsiahnuté enzýmy treba aktivovať, ale viacerí píšu o rozpustení peľu vo vlažnej vode, alebo čaji. TAK AKO JE SPRÁVNE?
  Ďakujem.

 2. Peter píše:

  keď si dám ráno dve lyžičky pelu a zapijem to čajom,je výťažnosť z tohto pelu v poriadku?

 3. DuB píše:

  Danka, čo takto si niečo najprv preštudovať a až potom poučovať ostatných???
  odkedy obnôžkový peľ vzniká spojením rastlinného peľu z kvetov, nektáru a včelích výlučkov??? Obnôžky – peľové hrudky vytvára včela priamo na kvete natláčaním peľových zrniek do “košíčkov” na zadných nohách. Používani e pešu v čaji je kravina. Bez prítomnosti sacharidov (napr. z medu) sa peľové zrnká neotvoria a využije sa z nich max. 10 -15 % účinných látok.
  Ale inak sú info celkovo v norme – V tlači sú aj horšie a menej informované materiály. Vo Wikipédii je dokonca info o košíčku pod bruškom!!!, do ktorého včely zbierajú peľ. Takže : len tak ďalej – ale študovať!
  DuB

 4. Danka píše:

  Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme