Včelie produkty

vcely medonosne

Aké produkty zo včelstva najčastejšie využívame, aké majú pozitívne účinky na naše zdravie a aké látky obsahujú dané produkty??? Spoznajte zdravé produkty, ktoré vďaka včelám a celkovému včelstvu môžeme využívať, pre lepšie zdravie a aj krásu…

O včelstve

Včely sú spoločenstvo, ktoré spolu žije a cíti. Sú ako jeden celok, jedna rodina, ktorá má sociálne cítenie. Každá včela v úli má svoju nenahraditeľnú úlohu, postavenie a význam. Preto včely cudzieho jedinca, ktorý sa priblíži k ich úľu, hneď rozpoznajú a zabijú. Včely sú dokonalou synchronicitou, čo sa týka, stavby, života, opeľovania kvetov, zabezpečenia všetkého potrebného pre výrobu medu, výživy jedincov a vychovávania potomkov. Včely si zaslúžia náš obdiv… Hippokrates (460 pred.n.l) a Democritos (460 pred.n.l) títo filozofi už v dávnych dobách, pred Kristom, odporúčali konzumovať med za účelom dokonalého zdravia, sily a vitality.

Najznámenšie produkty včiel

Tieto produkty včiel určite poznáte všetci a možno ste už nejaké aj vyskúšali, ak nie, tak by ste mali…

 1. Med
 2. Propolis
 3. Peľ
 4. Materská kašička

Pozitívne účinky včelích produktov na zdravie

To, že sú včelie produkty zdravé vieme, ale pri akých problémoch Vám vedia skutočne pomôcť? Pozrite sa na to bližšie…

 • Podporujú hojenie rán a kožných chorôb
 • Udržiava pokožku pevnú a pružnú
 • Zlepšujú pooperačné hojenie, zvyšujú vitalitu
 • Pomáhajú pri zápaloch dýchacie cesty, eliminujú kašeľ a hlieny
 • Pomáhajú pri ochoreniach – srdca, ciev, žalúdka, čriev, pečeň, obličiek a močových ciest
 • Pomáha proti – bolesti hlavy, nevoľnosti, žalúdočným vredom, vracaniu a hnačkám
 • Antibiotické účinky (eliminujú horúčku)
 • Antiseptické účinky (protizápalové)
 • Podporujú imunitný systém, chránia a regenerujú bunky
 • Prevencia vzniku niektorých druhov rakoviny
 • Prevencia vzniku civilizačných ochorení
 • Dodávajú energiu (vitalitu), zlepšujú náladu
 • Zlepšujú kvalitu spánku, koncentráciu a pozornosť
 • Pomáhajú proti nervozite, eliminujú stres

Med

Med je sladký a lepkavý produkt včiel. Vzniká spojením peľu, nektáru a vody. Tento produkt je zdraviu prospešný, má mnohé pozitívne účinky na ľudský organizmus.

Púpava - rastlina, púpavový čaj a med na stole

Čo obsahuje med?

Voda, bielkoviny, sacharidy, vláknina, horčík, fosfor, draslík, mangán, zinok, železo, sodík, selén, vápnik, vitamín B, C a kyselinu pantoténovú.

Kliknite sem a dozviete sa všetko o klasickom mede. Kliknite sem a dozviete sa všetko o manuka mede.

Propolis

Propolis je to tvrdá látka (ako živica), ktorú včely získavajú z púčikov stromov alebo kvetov. Slúži im na utesnenie škár v úli. Tento tmel drží úľ uzatvorený a bezpečný pred zimou, dažďom a prúdením vzduchu.

Propolis

Čo obsahuje propolis?

Bielkoviny, tuk, sacharidy, 22 aminokyselín, vitamín A, B, C, E, vápnik, magnézium, železo, zinok, fosfor, mangán, selén, meď, kobalt, antioxidanty.

Kliknite sem a dozviete sa všetky dôležité informácie o tomto zdravom produkte včiel, propolise. 

Včelí peľ

Včelí peľ je to produkt z kvitnúcich rastlín. Vzniká spojením peľu, nektáru z rastlín a včelích výlučkov do jednej hmoty. Túto hmotu uskladňujú v úli do plástov kde potom peľ kvasí a dozrieva. Včelí peľ je základnou potravinou pre nové včelstvo.

Čo obsahuje peľ?

Bielkoviny, sacharidy, tuk, vápnik, draslík, horčík, železo, meď, mangán, kremík, síra, fosfor, chlór, Vitamíny A, B, C, D, E a K, antioxidanty, kyselina linolová a aminokyseliny.

Info vceli pel

Kliknite sem a dozviete sa všetko čo potrebujete o včeľom peli.

Materská kašička

Materská kašička je to sekrét zo včely (robotnice), ktorým kŕmia mladé larvy. Je to produkt s vysokou výživovou hodnotou. V ľudskom tele urýchľuje hojenie rán, podporuje funkciu mozgu, zlepšuje plodnosť (problémy pri počatí) a spomaľuje prejavy starnutia.

Čo obsahuje materská kašička?

Bielkoviny, sacharidy, tuk, draslík, meď, vápnik, železo, zinok, mangán, kobalt, kyselinu pantoténovú, vitamíny B, C, E, H, aminokyselniny a antioxidanty.

Spoznajte aj liečivý púpavový med. Kliknite sem a dočítate sa čo tento med obsahuje, aké má najsilnejšie účinky a je tu aj recept, ako urobiť domáci púpavový med.

Share Button
Včelie produkty
5★- 1 Hlasov

Práve začíname a ver, že „SPOLU TO DÁME“ - pridaj sa do FB skupiny. Získaš inšpiráciu, rady, tipy a riešenia pre krajšiu postavu a zdravšie telo na základe našich 15 ročných skúseností!

Facebook skupina - Spolu to dame

Verzia stránky Klasická | Mobilná