Reklama
Reklama

Včelie produkty – rozdelenie, vplyvy a…

vcely medonosne

Aké produkty zo včelstva najčastejšie využívame, aké majú pozitívne vplyvy na naše zdravie a aké látky obsahujú dané produkty? Spoznajte včelie produkty, ktoré vďaka včelám môžeme využívať, pre lepšie zdravie a aj krásu…

O včelstve

Včely sú spoločenstvo, ktoré spolu žije a cíti. Sú ako jeden celok, jedna rodina, ktorá má sociálne cítenie. Každá včela v úli má svoju nenahraditeľnú úlohu, postavenie a význam. Preto včely cudzieho jedinca, ktorý sa priblíži k ich úľu, hneď rozpoznajú a zabijú. Včely sú dokonalou synchronicitou, čo sa týka, stavby, života, opeľovania kvetov, zabezpečenia všetkého potrebného pre výrobu medu, výživy jedincov a vychovávania potomkov. Včely si zaslúžia náš obdiv… Hippokrates (460 pred.n.l) a Democritos (460 pred.n.l) títo filozofi už v dávnych dobách, pred Kristom, odporúčali konzumovať med za účelom dokonalého zdravia, sily a vitality.

Najznámejšie produkty včiel

Tieto produkty včiel určite poznáte všetci a možno ste už nejaké aj vyskúšali, ak nie, tak by ste mali…

 1. Med
 2. Propolis
 3. Peľ
 4. Materská kašička

Pozitívne vplyvy včelích produktov na zdravie

To, že sú včelie produkty zdravé vieme, ale pri akých problémoch Vám vedia skutočne pomôcť? Pozrite sa na to bližšie…

 • Podporujú hojenie rán
 • Udržiava pokožku pevnú
 • Zvyšuje vitalitu
 • Pomáha proti bolesti hlavy, nevoľnosti
 • Podporuje imunitný systém
 • Dodávajú energiu (vitalitu), zlepšuje náladu
 • Zlepšuje kvalitu spánku, koncentráciu
 • Pomáhajú proti nervozite

Med

Med je sladký a lepkavý produkt včiel. Vzniká spojením peľu, nektáru a vody. Tento produkt je zdraviu prospešný, má mnohé pozitívne účinky na ľudský organizmus.

Púpava - rastlina, púpavový čaj a med na stole

Čo obsahuje med?

Voda, bielkoviny, sacharidy, vláknina, horčík, fosfor, draslík, mangán, zinok, železo, sodík, selén, vápnik, vitamín B, C a kyselinu pantoténovú.

včelí med priamo od včeláraJednoznačne odporúčam:

Zabudnite na medy zo supermarketu. Vyskúšajte tento oceňovaný Slovenský med priamo od včelára. Používam ho a musím povedať, že je v maximálnej kvalite. Včelí med kúpite TU.

Propolis

Propolis je to tvrdá látka (ako živica), ktorú včely získavajú z púčikov stromov alebo kvetov. Slúži im na utesnenie škár v úli. Tento tmel drží úľ uzatvorený a bezpečný pred zimou, dažďom a prúdením vzduchu.

tinktura propolis

Čo obsahuje propolis?

Bielkoviny, tuk, sacharidy, 22 aminokyselín, vitamín A, B, C, E, vápnik, magnézium, železo, zinok, fosfor, mangán, selén, meď, kobalt, antioxidanty.

Kliknite sem a dozviete sa všetky dôležité informácie o tomto zdravom produkte včiel, propolise. 

Včelí peľ

Včelí peľ je to produkt z kvitnúcich rastlín. Vzniká spojením peľu, nektáru z rastlín a včelích výlučkov do jednej hmoty. Túto hmotu uskladňujú v úli do plástov kde potom peľ kvasí a dozrieva. Včelí peľ je základnou potravinou pre nové včelstvo.

Čo obsahuje peľ?

Bielkoviny, sacharidy, tuk, vápnik, draslík, horčík, železo, meď, mangán, kremík, síra, fosfor, chlór, Vitamíny A, B, C, D, E a K, antioxidanty, kyselina linolová a aminokyseliny.

granule vcelieho pelu a med

slovenský včelí peľMôj tip

Pokiaľ sa rozhodnete pre včelí peľ (a posilniť si tak nie len imunitu), tak je veľmi dôležité dbať na jeho kvalitu. Teda ak chcete jeho účinky využiť na maximum. Tento rokmi oceňovaný Slovenský sušený včelí peľ (kúpite TU), priamo od včelára je naozaj kvalitný.

Materská kašička

Materská kašička je to sekrét zo včely (robotnice), ktorým kŕmia mladé larvy. Je to produkt s vysokou výživovou hodnotou. V ľudskom tele urýchľuje hojenie rán, podporuje funkciu mozgu, zlepšuje plodnosť (problémy pri počatí) a spomaľuje prejavy starnutia.

Čo obsahuje materská kašička?

Bielkoviny, sacharidy, tuk, draslík, meď, vápnik, železo, zinok, mangán, kobalt, kyselinu pantoténovú, vitamíny B, C, E, H, aminokyselniny a antioxidanty.

včelie produkty materská kašička propolis peľ a med

Spoznajte aj liečivý púpavový med. Kliknite sem a dočítate sa čo tento med obsahuje, aké má najsilnejšie účinky a je tu aj recept, ako urobiť domáci púpavový med.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme