Reklama
Reklama

Je púpavový med super, alebo nie?

Púpavový med je tekuté “zlato”. Myslíte si, že toto tvrdenie je prehnané? Prečítajte si, čo všetko púpavový med obsahuje a ako Vám môže pomôcť, k dokonalému zdraviu. Látky v púpavovom mede majú skutočne vplyv na organizmus… Pri výbere púpavového medu však buďte opatrný a kupujte iba od certifikovaných včelárov. Aby ste si náhodou nekúpili niekde pri ceste, teda len zafarbený cukor. Nie je med ako med…

O púpavovom mede

Púpavový med je redšia, sladká a lepkavá tekutina. Je redší, ako iný včelí med, avšak zdravotné vplyvy a všetky ostatné pozitíva si zachováva. Táto tekutina pôsobí na organizmus pozitívne, ak nemáte na med alergiu. Užívaním jednej čajovej lyžičky za deň si posilníte imunitu a podporíte správne fungovanie…

pupava

Čo obsahuje púpavový med?

Aby sladidlo obsahovalo toľko látok, tak to je skvelé… Púpavový med má látky v dobrom pomere, ktorý už malom množstve má vplyv na Váš organizmus…

Triesloviny, flavonoidy, voda, bielkoviny, sacharidy, draslík, železo, hliník, sodík, meď, vápnik, fosfor, síru, kremík, vitamíny A, B a C.

Nutričná hodnota – púpavový med (100g)

KJ – 1 230  Kcal – 292  Bielkoviny – 0,5 g  Sacharidy – 85 g

Vláknina – 4,3 g  Tuk – 0,6 g  Voda – 82 g

Púpavový med obsahuje minerály – 100 g

Železo 0,6 mg Síra 18 mg
Hliník 2 mg Kremík 15 mg
Olovo 0,05 mg Kobalt 0,3 mg
Nikel 0,1 mg Jód 10 mg

Vplyv púpavového medu na zdravie

Vplyvy tohto medu sú úžasné. Med je v skutočnosti sladidlo, ale toto sladidlo je naozaj skvelé…

  • Podporuje imunitný systém
  • Odstraňuje nadbytočnú vodu z tela
  • Prečisťuje organizmus
  • Podporuje krvotvorbu
  • Znižuje krvný tlak
  • Podporuje trávenie, pravidelnú stolicu
  • Prečisťuje tráviaci trakt
  • Podporuje zdravú pokožku

zena sedi na masaznom stole s miskou medu

Vplyv púpavového medu na chudnutie

Púpavový med je pri chudnutí povolený. Má vysoký podiel sacharidov.

Ale najdôležitejšie je, že obsahuje mnohé vzácne látky a preto podporí telo v správnom fungovaní a aj v zdravom chudnutí. Podpora chudnutia platí len, ak si nezvolíte nejakú diétu, hladovku alebo im podobné nezmyselné metódy chudnutia. Na miesto diét zvoľte radšej cestu zdravým životným štýlom.

Ako vyrobiť púpavový med?

Ak chcete ten najlepší púpavový med, tak si ho pokojne vyrobte doma je tu recept… 

med rozliaty na podložke

Potrebujete: 250 g púpavových kvetov, 1,5 kilogramu trstinový cukor (nahradili sme ním biely cukor), 1,5 litra vody, 1 ks pomaranč a 1 ks limetka alebo citrón.

Večer si púpavové kvety zalejte vriacou vodou (1,5 litra). Nechajte cez noc odpočívať. V nasledujúci deň si sceďte, cez jemnú gázu, túto tekutinu do väčšieho hrnca v ktorom budete med variť. Púpavové kvety v gáze poriadne vyžmýkajte. Do nálevu pridajte šťavu z limetky, pomaranča a trstinový cukor (1,5 kg). Túto hmotu varte a občas premiešajte. Keď už bude hmota hustá ako med, tak vypnite. Med si rozlejte do pohárikov, uzavrite ich a odložte na tmavé a studené miesto.

Máloktoré potraviny, resp. prírodné produkty sú aj sladké i zdravé. Oslaďte si život a podporte svoje zdravie. Púpavový med je na to ako stvorený.

Kliknite pre zväčšenie

Info pupavovy med

Včelí med je tekuté zlato, to sa hovorí, ale pozrite sa bližšie čo obsahuje, aké má vplyvy na zdravie, ako sa rozdeľuje a ako spoznať pravý med??? Kliknite sem a dozviete sa to…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme