Reklama
Reklama

Čajovníkový olej (tea tree) je skvelý pomocník alebo záškodník?

olej z čajovníka

Ak ste ešte nepočuli o tomto oleji, tak pozorne čítajte. Čajovníkový olej môže pomôcť aj Vám! Prečo je čajovníkový olej taký úžasný? Je pravda, že to je najsilnejšie antiseptikum? Z akého čajovníka to je, aké najsilnejšie účinky má a ako ho správne používať na rôzne zdravotné ťažkosti? Zoznámte sa s týmto olejom, možno sa Vám ho oplatí kúpiť!

O čajovníku a oleji

Austrálsky čajovník (lat. Melaleuca Alternifolia) – čeľaď myrtovitá

Čajovníkový olej sa vyrába z listov čajovníka austrálskeho. Nepomýľte sa, nie je to klasický čajovník čínsky, z ktorého máme čaj, sú to dva rôzne druhy. Tento austrálsky čajovník, rastie už podľa názvu v Austrálii, kde tento ker rastie do výšky nad 5 metrov. Z listov sa separuje jeho silica, ktorá má silné vplyvy na naše telo (viď nižšie). Čajovníkový olej môžete zakúpiť bezfarebný, ale aj v rôznych odtieňoch žltej farby, neľakajte sa. Čajovníkový olej je určený na vonkajšie použitie, prípadne na inhaláciu (podobne ako 100% éterické oleje).

olej zo zeleneho cajovnika

V čom pomáha čajovníkový olej najviac?

Tento olej nie je žiadne „béčko“! Skutočne má silné vplyvy a nie len to…

 • Antiseptický, prečisťuje a dezinfikuje
 • Eliminuje začervenanie, opuch a podráždenie pokožky
 • Eliminuje vyrážky (akné, bodnutie hmyzom)
 • Podporuje rast, regeneráciu a urýchlenie rastu vlasov
 • Odstraňuje lupiny, vyživuje pokožku vlasov
 • Vyživuje nechty a ich pokožku, odstraňuje lámavosť
 • Odstraňuje otlaky a popáleniny
 • Odstraňuje afty, herpes, bradavice a opary
 • Odstraňuje plesne na chodidlách
 • Eliminuje zápaly dýchacích ciest
 • Odstraňuje bolesti a zápaly hrdla
 • Uvoľňuje kašeľ a hlieny
 • Odstraňuje bolesti svalov a kĺbov

Ako používať čajovníkový olej?

TIP: po použití čajovníkového oleja dané miesto ničím nefixujte (obväz, leukoplast, sáčok a podobne), nechajte to dýchať.

olej z čajovníka

Čajovníkový olej je vhodný iba na vonkajšie použitie. Vždy si pozorne prečítajte príbalový leták. Čajovníkový olej kupujte 100% čistý (neriedený). Ak však máte precitlivenú pokožku, tak si kupujte čajovníkový olej riedený s nie 100% obsahom.

Ak trpíte akné tak – čajovníkový olej si natierajte na tieto miesta 1 – 3 krát denne, jemnými pohybmi.

Ak máte nádchu, chrípku alebo kašeľ tak – si čajovníkový olej môžete natrieť pod nos (pár kvapiek na pokožku pod nosom). Alebo si čajovníkový olej dajte do aromalampy a nechajte dýchajte tieto liečivé výpary. Čajovníkový olej (3 – 5 kvapiek) si môžete nakvapkať aj do hrnca s vodou, na miernom plameni, na hlavu si dajte uterák a pár minút sa takto naparujte. Čajovníkový olej uvoľní dýchacie cesty a Vám sa bude lepšie a ľahšie dýchať.

horúčka chrípka liečba doma

Ak Vás bodol hmyz tak – si čajovníkový olej aplikujte na túto ranu (čistú) a nechajte ho pôsobiť, neprelepujte.

Ak máte lupiny alebo suchú pokožku tak – si aplikujte čajovníkový olej jeden krát do týždňa, na umytú a vysušenú kožu hlavy a nechajte ho tam.

Ak Vás bolia kĺby a svaly tak – si urobte masáž čajovníkovým olejom daného miesta a malo by sa Vám čoskoro uľaviť. Masáže s čajovníkovým olejom si robte podľa potreby a bolestí.

UPOZORNENIE

 • Čajovníkový olej vo svojej čistej 100% (neriedenej) forme môže spôsobiť alergickú reakciu. Čítajte pozorne príbalový leták.
 • Čajovníkový olej nepoužívajte na oči a ich okolie.

Kliknite pre zväčšenie

Ďalším perfektným a silným olejom pre zdravie a aj krásu je ricínový olej!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme