Reklama

Na aké zdravotné problémy sa hodí jojobový olej a ako ho použiť?

jojobova zelena rastlina

O jojobovom oleji ste už určite minimálne počuli, ale na aké problémy je najvhodnejší, čo tento olej obsahuje a ako ho v praxi používať??? Jojobový olej je super pomôckou pre dobré vonkajšie zdravie a krásu. Spoznajte tento hodnotný olej!

O jojobovom oleji

Jojoba čínska (lat. Simondsia chinensis) – čeľaď jojobovitá

Jojobový olej sa získava, lisovaním za studena, z plodov rastliny jojobi čínskej. Tieto plody sú zelenej farby a podobajú sa na niečo medzi hruškou a vlašským orechom, preto sa zvyknú volať jojobové orechy. Táto rastlina je ker, ktorému sa darí v púštnych podmienkach. Jojoba čínska rastie do výšky okolo 2,5 metra. Tento olej sa predáva v tej najvyššej kvalite a to lisovaný za studena. Tento vysoko cenený olej je prínosný každému typu pleti.

Čo obsahuje za látky jojobový olej?

Na prvý pohľad nevyzerá, že by bol jojobový olej „nabitý“ veľkým množstvom účinných látok, ale opak je pravdou…

Vitamín E, antioxidanty, kyseliny, tuky a minerálne látky.

Účinky jojobového oleja na vonkajšie zdravie

Aj keď je jojobový olej prínosný iba vonkajšiemu zdraviu, tak rozsah jeho účinnosti je výborný!

 • Dezinfikuje a má protizápalové účinky
 • Podporuje hojenie pokožky
 • Hydratuje a zjemňuje pokožku
 • Eliminuje tvorbu jaziev
 • Zjemňuje tvorbu vrások
 • Chráni pokožku pred spálením od slnka
 • Odstraňuje lupiny a suchú pokožku hlavy
 • Zabezpečuje pevný vlas
 • Dodáva lesk vlasov
 • Odstraňuje lámavé nechty kožu v okolí nechta
 • Odstraňuje suché päty a lakte
 • Vhodný pri ekzéme, akné, popáleninách, poraneniach, lupienke alebo iných ochoreniach

Použitie jojobového oleja

Použitie jojobového oleja je veľmi jednoduché a účinné. Pozrite sa, ako použiť jojobový olej na vlasy, nechty alebo na pokožku.

jojoba-flasa zdobena semenami, listami a kvetmi. Bylinkova medicina

Použitie jojobového oleja na pokožku

Podľa veľkosti miesta pokožky, kde chcete aplikovať tento olej, si na čistú a suchú pokožku natrite pár kvapiek jojobového oleja a nechajte ho pôsobiť. Jojobový olej neumývajte a nechajte vpiť do pokožky. Túto kúru môžete robiť pri poranení kože, ekzéme, suchých lakťoch, pätách, lupienke, akné, herpese, popálenine alebo inom probléme.

Použitie jojobového oleja na vlasy

Ak Vás trápia lupiny, nevýrazné vlasy alebo suchá pokožka hlavy, tak si po umytí vlasov jemne v masírujte jojobový olej a nechajte ho vpiť. Túto kúru robte 1 krát do týždňa, čoskoro by sa mala kvalita vlasov a pokožky zlepšiť.

zena ma suche vlasy, maska na vlasy z jojobovym olejom

Použitie jojobového oleja na nechty

Keď Vás trápia lámavé nechty alebo suchá koža v okolí nechtov, tak si aplikujte 1 – 3 krát v týždni jojobový olej na vatovom tampóniku a nechajte ho pôsobiť. Táto kúra spevní štruktúru nechtu a nechtového lôžka.

Použitie jojobového oleja proti vráskam

Ak sa trápite vráskami v okolí očí alebo úst, tak si na čistú a suchú pokožku krúživými a jemnými pohybmi v masírujte jojobový olej. Túto procedúru môžete robiť každý večer, vrásky sa tak vyplnia a budú jemnejšie.

TIP

Jojobový olej môžete skombinovať aj s inými druhmi olejov, napríklad s mandľovým, kokosovým, olivovým alebo s aloe vera gélom a potom ho používať zvonka pre lepšiu efektivitu.

Jojobový olej sa používa iba zvonka. Je vhodný všetkým druhom pleti.

Kliknite pre zväčšenie

Info obrazok jojobovy olej

A nezabudnite aj na ďalšieho extra zdravého pomocníka, vonkajšiemu aj vnútornému zdraviu a to kokosový olej. Kliknite sem a dozviete sa viac. 

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme