Reklama

4 recepty na fantastické avokádové smoothies, sú tu…

špenátovo avokádové smmothie v pohári so slamkou

Smoothies nápoje sú chutné a ľahké plnohodnotné jedlá, ktoré si viete pripraviť skoro z každého druhu ovocia či zeleniny. Skúšali ste už smoothies z avokáda? Avokádo nie je vhodné iba na prípravu nátierky, viete si z neho jednoducho urobiť chutné smoothie nápoje. Avokádo je samo o sebe prospešnou potravinou…

O avokáde

Avokádo – hruškovec americký (lat. Persea americana) –  čeľaď lauraceae

Avokádo obsahuje vitamíny A, B, C, E, K, minerálne látky, dobrý tuk, vlákninu a bielkoviny, ktoré silne podporujú nie len trávenie ale aj imunitu a kardiovaskulárny systém. Tieto avokádové smoothie nápoje sú vhodné počas chudnutia, očistnej kúry ale aj počas udržania Vašej hmotnosti. Avokádové smoothie môžete piť na raňajky, desiatu alebo na večeru. Ak sa náhodou stane, že nebudete mať navarený obed, tak si ho môžete na rýchlo pripraviť aj na obed.

Kliknite sem a dozviete sa ešte viac o avokáde. Nájdete tu recepty, vplyvy, použitie, ako chutí, ako uskladniť, ako otvoriť, čo obsahuje atď…

1. Recept na avokádovo uhorkové smoothies

Tento nápoj môžete konzumovať, ako kyslé mlieko, ku nejakému tmavému pečivu, alebo aj samostatne ako smoothie nápoj.

Potrebujete: 2 ks dozreté avokádo, 1 šalátová uhorka, 2 deci mlieka, 100 g bieleho jogurtu, 1 PL limetkovej šťavy.

Rozpolené avokáda bez kôstky vložte do mixéra, pridajte mlieko, jogurt, očistenú uhorku pokrájanú na menšie kúsky a limetkovú šťavu. Rozmixujte do kašovitej hladkej hmoty. 

2. Recept na avokádovo jahodové smoothie (bezlaktózy)

Tento fresh zdravý mix môžete konzumovať ako plnohodnotné jedlo na raňajky, večeru, desiatu alebo ako hlavné jedlo počas chrípky. Zasýti Vás a zároveň dodá potrebné živiny.

Potrebujete: 1 ks mäkké avokádo, 10 ks jahody, 1 deci vody, 1 ks banán

Avokádo zbavené kôstky vložte spolu s jahodami, banánom a vodou do smoothie mixéra a vymixujte na hladkú hmotu. 

3. Avokádovo – banánové smoothie – recept

Rozlejte toto banánovo-avokádové smoothie do pohárov a na kraj pohárov pridajte banány nakrájané na krúžky, ako ozdobu – samozrejme, že ju potom zjedzte.

Potrebujete: 3 ks avokádo, 2 ks banány, 2 deci mlieka (kravské alebo mandľové), 0,5 KL mletá škorica

Avokáda bez kôstky vložte rozpolené do mixéra, pridajte mlieko, doň pokrájané banány (1/3 banánu si nechajte v kuse) na polky a mletú škoricu. Všetko vymixujte do hladkej hmoty.

4. Avokádovo – ananásové smoothie – recept

Tento smoothie avokádový nápoj môžete piť studený ale aj izbovej teploty.

Potrebujete: 2 ks avokádo, 150 g ananás, 2,5 deci mlieka (polotučné), 1 ČL citrónová šťava

Mäkké avokáda narežte priečne a vyberte kôstky. Takto pripravené a umyté avokáda vložte do mixéra, pridajte ananás, mlieko a citrónovú šťavu. Všetko dôkladne rozmixujte. 

Nebojte sa experimentovať s avokádom aj vo forme nátierky a masla

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme