Reklama
Reklama

Ježibaba guľatohlavá je liečivá bylinka, z ktorej sa robí tinktúra…

Šedé kvety Echinops sphaerocephalus ježibaba guľatohlavá

Ježibaba nie je žiadna čarodejnica, ale dokáže zlepšiť mnohé zdravotné problémy, viď ktoré… Aká bylina je táto ježibaba guľatohlavá, aké má najsilnejšie účinky na naše zdravie a v akej forme sa dá použiť??? Spoznajte túto neznámu bylinu ježibabu guľatohlavú…

O ježibabe guľatohlavej

Ježibaba guľatohlavá (lat. Echinops Sphaerocephalus) – čeľaď hviezdicovitá

Ježibaba je zaujímavý trvalý kvet (bylina), ktorá ozdobí kyticu, záhradu ale dokáže aj „spestriť“ Vaše zdravie. Ježibaba rastie do výšky okolo 1 – 2 metre a je suchomilnou rastlinou. Vyhovuje jej teplé a suché podnebie. Rastie prevažne v oblastiach Ázie, Európy a podobne. V Česku a na Slovensku táto bylina nemá problém s rastom. Ježibaba je typická svojím kvetom, ktorý je guľovitého tvaru a má najčastejšie bielu, fialovú až modrú farbu. Najzdravšou formou užívania ježibaby je forma tinktúry (viď nižšie).

Čo obsahuje ježibaba guľatohlavá?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že ježibaba neobsahuje veľa účinných látok, ale práve naopak… Ježibaba obsahuje silné látky, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie (viď nižšie).

Sacharidy, minerálne látky, éterické oleje, horčiny a echinopsin (alkaloid).

Modré kvety Echinops sphaerocephalus - ježibaba

Aké pozitívne účinky má ježibaba?

Ježibaba je špecifická bylina, ktorá má predovšetkým pozitívny vplyv na nervovú sústavu, pozrite sa, ako môže pomôcť Vám…

  • Pozitívny vplyv na nervový systém
  • Pozitívny vplyv na regeneráciu nervových vlákien
  • Vhodný pri atrofii svalov či obrne
  • Eliminuje stres a nepokoj
  • Odstraňuje napätie, problémy so spánkom
  • Podporuje liečenie boreliózy
  • Normalizuje krvný tlak
  • Podporuje činnosť srdca
  • Vhodný pri rôznych úrazoch a pádoch (poranené svaly)

žena si drží hlavu rukami a je neštastná

Použitie ježibaby guľatohlavej

Najistejšou a najzdravšou formou užívania ježibaby guľatohlavej je forma tinktúry. Túto tinktúru viete zakúpiť v rôznych predajniach so zdravou výživou alebo v eshopoch.

Tinktúra z ježibaby

Tinktúra z ježibaby guľatohlavej je najčistejšia forma výťažku z tejto rastliny. Je to najbezpečnejšia forma a ak máte nejaký zdravotný problém, tak sa pred začatím užívania poraďte so svojím lekárom. Tinktúra má pozitívny vplyv na činnosť nervovej sústavy a zdravia svalov.

Kliknite pre zväčšenie

Info ježibaba guľatohlavá

Nezabúdajte aj na ďalšiu silnú bylinu a to echinaceu! Kliknite sem a dozviete sa s akými problémami Vám pomôže a sú tu aj recepty na čaj z echinacei a tinktúru…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme