Reklama
Reklama

3 recepty zo zdravého chrenu sú tu, ktorý vyskúšate???

Čerstvý a strúhaný chren v drevenej miske s petržlenom na drevenom pozadí.

Asi najznámejším receptom s použitím chrenu je hovädzie mäso s chrenovou omáčkou, ale tento recept tu nenájdete… Nájdete tu však iné zdravé a ľahšie možnosti použitia chrenu. Tieto recepty sú super možnosťami, ako sa aj preventívne chrániť pred chorobami zimného obdobia… Nedajte chrípke či nádche šancu!

Recept na domáci nakladaný chren

Domáce je domáce… Jednoducho a rýchlo si viete urobiť domáci nakladaný chren, pozrite sa ako na to.

Potrebujete: 1 kg chrenu (koreň, čerstvý), 2 deci rastlinný olej, 2 deci octu, 7 deci vody, 2 PL morskej soli, 70 g cukru, trochu mletého čierneho korenia, uzatvárateľné fľaštičky.

Chreny očistite škrabkou na zemiaky, umyte a postrúhajte (na jemno). Do misy dajte chren, olej, vodu, ocot, soľ, cukor, čierne korenie a rozmixujte do ponorným mixérom. Ak máte veľký mixér, tak to urobte v ňom. Potom tento chren dajte do uzatvárateľných fľaštičiek, dobre uzatvorte a dajte do chladničky. Sterilizovať to nemusíte, vydrží to dlhšie.

Všetko o chrene nájdete tu, kliknite sem a dozviete sa čo všetko chren obsahuje, aké účinky má a ako funguje pri chudnutí?

Recept na chrenový šalát s kapustou

S týmto šalátom „vyštípete“ z tela všetky neduhy. Chrípke či nádche nedáte šancu, pretože tento šalát je silnou kombináciou vitamínov, vlákniny a antioxidantov.

kyslá kapusta s chrenom na bielom tanieri

Potrebujete: 1 kg bielej kapusty, 250 g čerstvého chrenu (koreň), 250 g bielej cibule, 120 g cukru, 2,5 deci octu, 2,5 deci vody, 1,3 deci oleja, 0,5 balíčka prášku na nakladanie (Deko), morská soľ a 10 guličiek celého čierneho korenia.

Bielu kapustu pokrájajte alebo postrúhajte na tenké pásiky a dajte do misy. Očistenú cibuľu pokrájajte na tenké plátky a dajte ku kapuste. Chren očistite a postrúhajte na tenkom strúhadle. Do menšieho hrnca dajte vodu, ocot, cukor, prášok nakladača a prevarte. Túto zálievku dajte na šalát a premiešajte. Na koniec na šalát vylejte olej, pridajte soľ, guličky korenia, poriadne zamiešajte a nechajte odležať. Tento šalát vydrží dlhšie, keďže je tam ocot, cukor a nakladač.

Recept na super chrenovú nátierku

Táto nátierka je chutnou možnosťou, ako si spestriť raňajky! Dajte si túto chrenovú nátierku na tmavé pečivo, doložte to čerstvou zeleninou a deň môže začať!

Čerstvý koreň chrenu a malá sklenená nádoba chrenovou nátierkou

Potrebujete: 500 g cottage cheese, 200 g kyslej smotany, 5 PL chrenu, mleté čierne korenie, morská soľ, trochu vegety, a 10 PL jemno postrúhaného tvrdého syra.

Do misky dajte cottage cheese, kyslú smotanu, chren, tvrdý syr, soľ, čierne korenie, trochu vegety a všetko dobre pomiešajte. Túto nátierku dajte aspoň na hodinu do chladničky, aby sa chute spojili. Potom môžete jesť, je to lahodné!

Ďalšie chutné a zdravé recepty nájdete tu – kliknite sem a nájdete tu 3 recepty na jedlá zo zázvorom…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme