Reklama
Reklama

2 recepty na extra cuketové placky.

zeleninové placky s cuketou, mrkvou, ovsenými vločkami a chia semienkami

Cuketové placky sú chutné a sýte jedlo, ktoré môžete jesť aj počas horúcich letných dní, alebo počas chudnutia… Tieto recepty sú ľahšia forma, ako klasické placky, vyprážané na oleji. Sú tu recepty na cuketové placky so zemiakmi (bez laktózy) a potom môžete vyskúšať aj druhý recept cuketových placiek so syrom (s laktózou). Tieto ľahšie recepty môžete doložiť šalátom z čerstvej zeleniny a podávať ich napríklad aj na grilovačke či opekačke… Určite s nimi uspejete!

Recept na chutné cuketové placky (bez laktózy)

cuketa v kuchyni

Potrebujete: 1 väčšia cuketa, 5 zemiakov, 2 cibule, 2 vajíčka, 1 PL majoránky, 1 ČL morská soľ, čierne mleté korenie podľa chuti, 5 strúčikov cesnaku, 1 ČL grilovacie alebo americké korenie, 1 PL červená sladká paprika, 4 PL ľubovoľnej múky a 4 PL strúhanky.

Cuketu ošúpte, rozpoľte, vyberte jadro a nakrájajte na menšie časti. Takto pripravenú cuketu nastrúhajte na hrubšom strúhadle do väčšej misky. Tak isto očistite zemiaky, umyte a na jemnom strúhadle nastrúhajte ku cukete. Cibuľu očistite a na hrubom strúhadle postrúhajte ku zemiakom a cukete. Cesnak ošúpte a pretlačte do hmoty. Túto zmes nechajte postáť pri izbovej teplote aspoň hodinu a priebežne z nej polievkovou lyžicou odstraňujte nadbytočnú vodu. Na koniec pridajte rozbité vajíčka, všetky koreniny, múku, strúhanku a celú hmotu dôkladne vymiešajte na hustejšiu hmotu. Nech sa spoja všetky chute a suroviny. Potom si na plech dajte papier na pečenie a z cesta (cuketovej hmoty) porobte placky o veľkosti dlane. Rúru rozohrejte na 180 stupňov a placky pečte 45 – 60 minút. Uvidíte podľa farby placiek. Hotové placky majú hnedkastú „chrumkavú“ farbu.

Recept cuketové placky so syrom (s laktózou)

cuketa

Potrebujete: 1 cuketa  (stredná), 3 zemiaky, 1 cibuľa, 4 strúčiky cesnaku, 1 PL majoránky, 1 ČL morskej soli, 1 PL mletá sladká paprika, 150 g tvrdého syra (30% tuku), 1 vajíčko, 4 PL mleté ovsené vločky.

Cuketu ošúpte, prekrojte a odstráňte jadro. Nastrúhajte ju na hrubšom strúhadle, tak isto ošúpte a nastrúhajte aj zemiaky, cibuľu a strúčiky cesnaku pretlačte do hmoty. Túto hmotu nechajte odstáť pol hodiny a medzi časom odstraňujte tekutinu, ktorá tam vzniká. Potom pridajte ovsené vločky, vajíčko, koreniny a postrúhaný syr. Celú hmotu dôkladne premiešajte a potom ju môžete dať na plech s papierom na pečenie. Vytvárajte z cesta placky o veľkosti približne dlane. Zapnite rúru na 190 stupňov a cuketové placky pečte 50 – 60 minút. Ku koncu pečenia placky sledujte, keď sa začne syr hnednúť, tak ich vypnite a je hotovo. Ku týmto plackám si môžete dať čerstvú zeleninu podľa výberu a skombinovať to môžete aj s nejakým dressingom z bieleho jogurtu alebo z kyslej smotany. Tatárskej omáčke a majonéze sa vyhnite…

Kliknite sem a nájdete tu 3 recepty na lahodné polievky z cukety! Krémové, so syrom alebo s hríbami, ktorá bude tá Vaša???

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme