Reklama
Reklama

Vegetariánsky alebo vegánsky burger, ktorý si dáte?

vegetariansky hamburger

Ak si myslíte, že burger bez mäsa nie burger, tak najprv vyskúšajte tieto. Či ste vegetarián, vegán alebo chcete vyskúšať niečo nové a iné, tak tieto burgre sú to pravé „orechové“. Vegetariánsky a vegánsky burger je menšou záťažou na Vaše trávenie a pritom obsahuje dostatok sacharidov, vlákniny a minimum tuku (v porovnaní s klasickým burgrom s mäsom a dressingom).

Vegetariánsky burger je tu! Recept, zaručene si pochutnáte

Vegetariánsky burger je rýchlou a ľahšou formou burgra. Ak neviete čo jesť alebo máte pred sebou náročnejší deň, tak si dajte toto jedlo. Zasýti, nezaťaží a priebežne dodá energiu na celý deň. Z týchto surovín Vám vyjdú 2 burgre.

Potrebujete: 2 ks žemle, 1 balík marinovaného tofu, 2 plátky šalátu, 4 plátky paradajky, 4 tenké plátky biele cibule, kyslá smotana na miesto majonézy, 2 PL kečupu, mleté čierne korenie, štipka morskej soli a 2 plátky syra (tvrdý alebo mäkký).

Príprava je veľmi jednoduchá. Rozrežte si žemle na polky a prekrojenými časťami ich opečte, budú chrumkavé. Na troche kokosového oleja opečte marinované tofu. Na spodnú časť žemle dajte kyslú smotanu, potom plátok opečeného tofu, trochu morskej soli, plátok syra, čierne mleté korenie, plátok šalátu, 2 plátky paradajky a cibule a môžete aj trochu kečupu alebo paprikovej pasty.

Recept na rastlinný vegánsky burger

Tento recept zvládne každý, nie je to také náročné na čas, prípravu a nie je to ani tak drahé… Vyskúšajte rastlinný, ľahší variant burgra a možno ani nezistíte, že tam nie je mäso.

Potrebujete: 5 – 6 ks žemlí, 100 g červenej fazule (uvarená), 100 g biele fazule (uvarená), ak nemáte bielu fazuľu, tak môžete použiť aj 100 g uvarenej šošovice, 1 menšia cuketa, 1 biela a 1 červená cibuľa, 3 strúčiky cesnaku, 1 ČL majoránky, morská soľ, čierne mleté korenie, 0,5 KL mletého kmínu, 1 KL červená sladká alebo štipľavá paprika, sójová majonéza (vegánska majonéza), kečup, plátky paradajok, šalát a prípadne plátky cibule, horčica.

Najprv si pripravte hmotu na vegánske placky, ktoré budú v burgru na miesto mäsa. Uvarenú fazuľu bielu aj červenú rozmixujte na hladkú kašu. K tomu pridajte očistenú cuketu (pokrájanú na menšie kúsky, aby sa lepšie mixovala), červenú aj bielu cibuľu, pretlačený cesnak, trochu soli, mleté čierne korenie, červenú papriku, kmín, majoránku a všetko dôkladné rozmixujte na hmotu, z ktorej budete robiť placky do burgra. Keď bude táto hmota rozmixovaná pre istotu ju ochutnajte a dochuťte podľa svojej chuti (soľ, korenie, prípadne iné koreniny). Z tejto hmoty vytvorte placky, môžu byť pokojne hrubšie, budete ich piecť v rúre. Placky pečte 20 minút v rúre na 200 stupňoch, to by malo stačiť, pred vypnutím pichnite do placky. Potom si rozkrojte žemle, jemne ich opečte dnami na suchej panvici, potom potrite spodnú žemľu sójovou majonézou, dajte upečenú fazuľovú placku, na to dajte paradajky, šalát, plátky cibule a môžete aj kečup (podľa Vašej chuti).

Sú tu aj tri recepty na prípravu tofu, vyskúšať môžete napríklad: čínu s tofu a zeleninou, grilované tofu alebo guláš s hríbami a tofu!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme