Reklama
Reklama

Kombucha je čajová huba, ale nie každá…

Ak ste ešte o kombuche nepočuli, tak je to určite zaujímavý “tvor”… Nenechajte sa odradiť jej výzorom, má v sebe viac ako si myslíte. Je to prínosný “vylepšovák”, ale pozor, odkiaľ ju máte… Čo obsahuje za látky a aké pozitíva plynú z kombuchy?

O kombuche

Kombucha je huba (čajová huba), ktorá je živá symbióza kvasiniek a iných mikroorganizmom vo vlastnom prostredí roztoku (živý roztok – čaj). V roztoku, teda čaj, žije, rastie a rozmnožuje sa. Je to však skutočne tak? Každý živý tvor tejto planéty je osobitá individualita, ktorej vždy pasuje niečo iné.

Takže ak sa aj Vy rozhodnete konzumovať  čajovú hubu kombucha, radšej sa najprv poraďte so svojim lekárom, aby ste si náhodou neprivolali opačné zdravotné vplyvy ako očakávate. Ide o to, že čajová huba kombucha má pozitívne látky na organizmus, ale hlavne záleží na jej uskladnení a narábaní s ňou. Je to živý organizmus, ktorý potrebuje správne prostredie pre svoj život a vývoj, tak isto ako človek. Tak ako na internete nájdete kvalitné produkty doplnkovej výživy, tak isto môžete nájsť aj produkty, ktoré neobsahujú nič z toho, čo je prezentované. Takže si dávajte pozor, odkiaľ si hubu kombuchu zoženiete a radšej sa informujte o spoľahlivom zdroji u niekoho, kto ju už používa a má s ňou osobné skúsenosti.

Čo obsahuje kombucha?                                                  

Kombucha v sebe ukrýva mnoho pozitívnych látok, nie je to iba neforemná hmota… 

Flavonoidy, triesloviny, sacharidy, sodík, kyselina listová, kyselina mliečna, kyselina glukoronová, Vitamíny B1, B2, B3, B6 a B12.

Nutričná hodnota – kombucha (100g)

KJ – 50,4 Kcal – 12 Sacharidy – 2,9 g Sodík – 4,1 mg Kys. listová – 25 ug

Vitamín B1 – 0,2 mg Vitamín B2 – 0,15 mg Vitamín B3 – 1,1 mg

Vplyvy kombuchy na zdravie

Kombucha aj napriek svojmu nevábnemu zjavu disponuje mnohými pozitívami, ktoré sa oplatí spoznať… Možno pomôže aj Vám.

  • Možná podpora imunitného systému
  • Podporuje trávenie, obnovu črevnej mikroflóry
  • Eliminuje bolesti brucha
  • Prečisťuje organizmus
  • Eliminuje únavu a malátnosť
  • Možná podpora pečene a obličiek
  • Upokojuje nervový systém
  • Eliminuje stres, nespavosť

Vplyv kombuchy na chudnutie

Kombucha čajová huba pomáha urýchliť a zlepšiť trávenie, stolicu, metabolizmus a tým môže byť nápomocná pri chudnutí. Nezabudnite si však zadovážiť kvalitný prípravok z huby kombuchy a užívajte ho presne podľa odporúčania predávajúceho. Nezabudnite tiež na kvalitnú a vyváženú stravu, pitný režim a pravidelnú pohybovú aktivitu, pretože inak bude huba kombucha neúčinná.

Kliknite pre zväčšenie

A ďalšou možnosťou využitia huby v oblasti zdravia a krásy je zubná pasta s reishi hubou. Kliknite sem a dozviete sa o tejto skvelej prírodnej paste viac…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme