Reklama
Reklama

3 špenátové smoothies, z tohto nebudete ako Pepek námorník…

špenátové smoothie s banánom a mliekom - v pozadí špenátové listy

Po špenátových smoothies síce nebudete ako Pepek námorník, ale Vaše zdravie sa zaručene poďakuje. Nezľaknite sa nevábnej zelenej farby, chuť je o niečom úplne inom! V tejto zelenej farbe je okrem vitamínov, minerálov, vlákniny, betakaroténu aj chlorofyl (zelené farbivo). Pochutnajte si na týchto smoothies nápojoch zo špenátu a zlepšíte aj svoju kondíciu.

Všetky tieto recepty na smoothies nápoje sú z listov baby špenátu. Ostatné druhy ovocia si môžete prispôsobiť podľa svojej chuti a dostupných druhov.

Špenátovo-avokádové smoothies

Výživná kombinácia zdravých tukov, sacharidov a vitamínov, čo viac treba? Toto smoothies si môžete dať na raňajky alebo ľahkú večeru.

špenátovo avokádové smmothie v pohári so slamkou

Potrebujete: špenát, polovica avokáda, polovica manga a voda.

Umyté špenátové listy vložte do mixéra, pridajte dozreté, očistené a nakrájané avokádo, mango a zalejte to vodou (2 – 3 deci). Rozmixujte na hladkú kašu a môžete piť. Do tohto smoothies nápoja si viete pridať kocky ľadu, alebo citrónovú šťavu.

Špenátovo-jahodové smoothies

Tento lahodný a zdravo sladký nápoj je ideálnou možnosťou desiaty alebo keď na Vás prídu chute na sladké.

špenátovo jahodové smoothie v pohári a miska s jahodami

Potrebujete: špenát, 15 jahôd, 1 jablko, 5 ks malín, voda a pár lístkov maty piepornej.

Umyté špenátové listy dajte do mixéra, pridajte očistené a jadrovníka zbavené jablko, jahody, maliny pre chuť a lístky maty piepornej. Všetko vymixujte do hladkej hmoty a vypite. Do tohto smoothies si môžete pridať aj kocky ľadu.

Špenátovo-ananásové

Toto špenátovo-ananásové smoothies Vám dodá nie len živiny ale aj chuť exotiky.

ananásovo špenátové smoothie

Potrebujete: špenát, krúžok čerstvého ananásu, 1 PL strúhaného kokosu, voda.

Umyté špenátové listy dajte do mixéra, pridajte aj čerstvý, na menšie kúsky nakrájaný ananás (cca 1 – 2 cm hrubé koliesko), strúhaný kokos a zalejte to vodou. Rozmixujte na hladkú hmotu a je to hotové. Aj do tohto smoothies si môžete pridať kocky ľadu.

Zelené smoothies máte „zvládnuté“, ale čo tak vyskúšať krvavo červené a zdravé cviklové smoothies nápoje??? Recepty sú tu!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme