Reklama

Šťava z goji bobúľ je „jednička“… Aké má účinky goji šťava a čo obsahuje?

goji bobule na lyžičke

Tak toto by ste určite mali vyskúšať, stojí to za to! Goji šťava je produktom lisovaným za studena. Teda goji šťava si uchováva najviac živín a preto je táto skvostná šťava silnou pomôckou, skoro celému zdraviu. Pozitívne účinky zvonka, ale aj zvnútra, ocení určite každý (viď nižšie). Spoznajte tento zdravý produkt a možno si ho zakúpite aj Vy. Prečo nepomôcť svojmu zdraviu, keď je to chutné a zároveň aj zdravé!

Čo obsahuje goji šťava – účinné látky

Goji šťava je veľmi zdravou tekutinou, pretože obsahuje tieto silné látky, pozrite na to…

Sacharidy, bielkoviny, vlákninu, tuk, vitamíny A, B, C , E, betakarotén, kyseliny, antioxidanty, aminokyseliny (až 18 druhov), minerálne látky (vápnik, draslík, sodík, železo, zinok, fosfor, selén…).

Goji bobule

Aké pozitívne účinky má goji šťava na zdravie?

Tak táto goji šťava má podobné úžasné a silné účinky na Vaše zdravie ako samotné goji bobule. Čítajte a určite si túto zdravú šťavu kúpte!…

 • Silná podpora imunity, ochrana a regenerácia buniek
 • Detoxikačné a antiseptické účinky
 • Prevencia vzniku rakoviny a civilizačných ochorení
 • Prečisťuje a podporuje trávenie a metabolizmus
 • Zlepšuje pravidelnú stolicu a prečisťuje hrubé črevo
 • Eliminuje vysoký cholesterol a krvný tlak
 • Prevencia vzniku kardiovaskulárnych ochorení
 • Močopudné účinky, prečisťujú obličky a močové cesty
 • Pozitívne vplýva na zdravie a regeneráciu pokožky
 • Prečisťuje a podporuje pečeň
 • Eliminuje príznaky menopauzy a bolestivej menštruácie
 • Zlepšuje pozornosť a funkciu mozgu
 • Eliminuje stres, napätie a nervozitu
 • Upokojuje a zlepšuje kvalitný spánok

Pár zaujímavostí o goji bobuliach

Goji bobule sú plodmi z rastliny kustovnice čínskej, ktorá je menší ker. Je to síce menší ker, ale vo svojom prirodzenom prostredí, teda v Himalájach, sa zvykne „dožívať“ aj viac ako 100 rokov, to už je čo povedať! Goji bobule sú skutočnou pomôckou ku lepšiemu zdraviu a hovorí sa, že aj ku predĺženiu života… Goji bobule sa najčastejšie používajú ako sušené (celé) plody, prípadne v práškovej forme (sypaný goji prášok alebo v tabletovej forme) alebo vo forme šťavy z goji bobúľ.

Recept na goji smoothies s liči ovocím

Toto smoothies je extra zdravé, chutné a je vhodné pri chudnutí, počas chrípky či inej choroby a detoxikačných kúrach.

Zdravé smoothie s liči a goji

Potrebujete: 5 ks liči, 1 banán, 1 limetka, 2 PL šťavy goji, 1 PL celých bobúľ goji, voda a lístky čerstvej mäty piepornej.

Aby sa dalo liči konzumovať, tak ho najskôr musíte upraviť. Odstráňte (opatrne) vrchnú šupku, je tvrdšia. Potom ešte rozpoľte dužinu liči a odstráňte kôstku. Samotné jadro potom dajte do smoothies mixéra, pridajte banán, goji šťavu, goji bobule a vodu. Rozmixujte na hladkú hmotu a potom pridajte šťavu z limetky a lístky čerstvej mäty piepornej. Ak je teplo, tak môžete pridať aj kocky ľadu.

TIP

Pre najvyššiu kvalitu si goji šťavu kupujte lisovanú za studena, bez pridaných farbív, cukru a konzervačných látok. Všímajte si označenie 100% goji šťava a nie koncentrát alebo riedená. Goji šťavu majte v chladničke a po načatí ju skúste vypiť do dvoch týždňov.

Spoznajte goji bobule, čo obsahujú, aké majú účinky a… Kliknite sem.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme