Reklama
Reklama

Už ste skúsili masť z kostihoja lekárskeho a pagaštanu konského? Overte si ju!

mast z kostihoja a gastanu

O masti z pagaštanu konského ste asi už počuli, ale viete ako to zapôsobí, keď skombinujete kostihoj lekársky a pagaštan konský??? Sila tejto masti je o to väčšia! Čo za látky obsahuje masť z kostihoja a pagaštanu, aké účinky má na zdravie táto masť a ako ju používať???

O masti z kostihoja a pagaštanu

Masť z kostihoja nie je výlučne iba z kostihoja lekárskeho a pagaštanu konského, je vyrobená z viacerých liečivých bylín (viď nižšie). Táto liečivá masť sa používa hlavne pri bolesti kĺbov, svalov, opuchoch končatín, rôznych kožných defektoch (zápaloch), kŕčových žilách a podobne. Táto masť je vlastne vazelína z výťažkami z liečivých bylín. Obsahuje množstvo liečivých látok, ktoré pomáhajú hlavne zvonka.

gastany v trave

Z čoho je masť z kostihoja a pagaštanu?

Vazelína, výťažky z kostihoja lekárskeho, pagaštanu konského, bazy čiernej, levandule lekárskej, grapefruitu a z rozmarínu lekárskeho.

O kostihoji lekárskom

Kostihoj lekársky (lat. Symphytum officinale) – čeľaď borákovitá

kostihoj lekarsky

Kostihoj lekársky je liečivá bylina, ktorá dorastá do výšky okolo 1 meter. Táto liečivá bylina má rada slnko a nájdete ju do výšky až 800 m.n.m. Z kostihoja lekárskeho sa zbierajú na liečebné účely jeho koreň a aj listy. Kostihoj má všestranné využitie, pomáha vonkajšiemu ale aj vnútornému zdraviu.

O pagaštane konskom

Pagaštan konský (lat. Aesculus Hippocastanus) – čeľaď pagaštanovitá

Pagaštan konský je opadavý mohutný strom, ktorý rastie do výšky 25 – 35 metrov. Kvitne krásnymi strapcami kvetov, ktoré môžu mať veľkosť až 25 – 30 centimetrov. Kvety pagaštanu sú bielej, krémovej farby a v strede majú ružové až červené bodky. Listy má zložené z 5 – 7 listov, zelenej farby. Kôra pagaštanu je v mladosti sivej farby a časom sa zatmavuje až do skoro čiernej tmavej farby. Plody pagaštanu konského sú typické gaštany, ktoré zbierame na výrobu jesenných ozdôb alebo panáčikov. Pagaštan konský je nejedlý, používa sa pri výrobe kozmetiky a výživových doplnkov.

kvety gastanu

Kliknite sem a dozviete sa niečo viac o gaštane jedlom. Gaštan jedlý sa konzumuje ako pečené orechy a pagaštan konský sa iba zbiera na jesenné ozdoby, výrobu panáčikov a kozmetiky. Nepomýľte si tieto dva druhy.

Čo obsahuje masť z kostihoja a pagaštanu?

Tieto účinné látky sa nachádzajú v masti z kostihoja a pagaštanu a práve tieto látky z nej robia dobrého pomocníka pre zdravie…

Alantoín, triesloviny, živice, flavonoidy, silice, cholín, kyseliny, minerálne látky, vitamíny, tuk.

Vplyvy masti z kostihoja a pagaštanu na zdravie

Masť z kostihoja a pagaštanu konského sa používa na aplikáciu iba zvonka, no účinky sa prejavujú aj zvnútra…

mast z kostihoja a gastanu

  • Odstraňuje zápaly a zle hojace sa rany
  • Podporuje hojenie kožných ochorení
  • Odstraňuje bolesti kĺbov
  • Odstraňuje bolesti svalov
  • Eliminuje kŕčové žily a opuchy
  • Regeneruje zlomeniny
  • Prekrvuje končatiny, odstraňuje pocit studených nôh
  • Vhodné pri Reume, Dne, Ostreoporóze
  • Odstraňuje tvrdé miesta pod kožou (výrasty, tukové ložiská)
  • Vhodný pri hemoroidoch

Použitie masti z kostihoja a pagaštanu

Použitie tejto masti je veľmi jednoduché a vždy ju používajte na umytú a suchú pokožku. Dostatočné množstvo masti z kostihoja a pagaštanu si aplikujte na dané miesto, jemne pomasírujte a nechajte pôsobiť. Dané miesto môžete previazať potravinárskou fóliou alebo obväzom. Nanášajte 1 – 3 krát denne.

Kliknite pre zväčšenie

info obrazky mast z kostihoja a pagastanu

Keď kliknete sem, tak sa dozviete všetko dôležité o kostihoji lekárskom. Aké má účinky na zdravie, čo za látky obsahuje a recepty, ako použiť kostihoj v praxi.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme