Reklama
Reklama

5 tipov na krajšie a hustejšie mihalnice. “Čarovný” pohľad na dosah.

mihalnice

Mať krásne, husté a dlhé mihalnice je snom každej ženy, ale ako na to, keď si nechcem dať predlžovať svoje mihalnice? Je tu pár trikov a tipov čo robiť a čo nerobiť, aby Vaše mihalnice nabrali objem a Váš pohľad bol „pohlcujúci“… Ževraj sú oči oknom do duše človeka, podtrhnite to okúzľujúcim pohľadom! Podporte svoje mihalnice týmito tipmi a už čoskoro budete mať krajšie a hustejšie riasy…

O mihalniciach

Mihalnice sa vekom a životným štýlom menia. Vek ovplyvniť nevieme, ale životný štýl určite áno! Na kvalitu mihalníc, tak isto ako kvalitu vlasov, pokožky a nechtov, pôsobí strava ktorú konzumujete, pitný režim ale aj fyzická aktivita. Obohaťte svoju stravu o ovocie, zeleninu, dobré tuky a mihalnice budú mať oveľa lepšiu vnútornú výživu pre svoj rast. Mihalnica rastie mesiac až mesiac a pol a potom vypadáva a rastie ďalšia. Je to kolobeh, ktorý sa dá podporiť týmito tipmi na krajšie a hustejšie riasy. Vyskúšajte niektoré z týchto tipov na krajšie a hustejšie riasy a uvidíte ten rozdiel…

5 tipy na krajšie mihalnice – čo robiť?

1 Jemne a pravidelne odlíčujte

Prišli ste uťahaná domov z práce a nechce sa Vám odlíčovať??? Chyba! Tieto chyby si mihalnice pamätajú a potom sa nemôžete diviť, že keď sa o ne patrične nestaráte, tak sú riedke a nevýrazné. Tých 5 – 10 minút denne Vás nezabije… Odlíčujte sa pravidelne, každý večer, ak ste mali nalíčené oči Keď sa odlíčujete, tak si mihalnice „nedrásajte“ silnými pohybmi, prechádzajte po nich jemne smerom od hora (čela) dole (ku brade). Preferujte kozmetiku určenú na oči, viečka alebo rovno na mihalnice s obsahom vitamínov A, B a E a tak lepšie vyživíte pokožku a samotné riasy.

zena s lupenmi kvetov

2 Používajte kvalitnú kozmetiku (bez alkoholu)

Odlíčovanie, výživa a krémovanie by malo byť základom pre pekný a zdravý pohľad, riasy a aj eliminovanie kruhov pod očami. V drogérii, u kozmetičky alebo v lekárni sa informujte o vhodnom prípravku na podporu rastu a regenerácie mihalníc. Zvoľte však kozmetiku s obsahom vitamínov a hlavne bez alkoholu, ktorý ničí jemnú pokožku oka!

argánové semená v kozmetike

3 Aloe vera

Ak máte doma rastlinu aloe vera, tak ste „vyhrali“. Odstrihnite list aloe vera, vložte ho do mixéra a rozmixujte na kašu. Potom doňho pridajte pár kvapiek olivového oleja. Toto sérum naneste na vatový tampón na odlíčovanie a jemne s ním prechádzajte celú plochu mihalníc (vrchné viečko). Dajte ale pozor aby sa táto maska nedostala do oka, ak áno, tak ho len opláchnite teplou vodou. Túto kúru na krajšie mihalnice si môžete robiť podľa potreby 1 – 4 krát do týždňa.

aloe vera v sklenenom pohari

4 Olejujte, olejujte, olejujte

Ricínový, olivový, kokosový, mandľový, argánový alebo ľanový… Každý z týchto olejov môžete použiť pre správnu výživu a regeneráciu Vašich rias. Vyberte si jeden z týchto olejov, pár kvapiek naneste na vatový tampón na odlíčovanie a jemne s ním prechádzajte (odlíčené, čisté) viečko oka, teda oblasť mihalníc. Takto si môžete „masírovať“ viečko oka 3 – 7 krát v týždni. Buďte však opatrná, aby sa Vám olej nedostal do oka, ak sa dostane vypláchnite ho teplou vodou. Všetky tieto oleje, vyživia pokožku, samotné riasy a urýchlia ich rast a regeneráciu.

kokosovy sirup a kokosove mlieko

5 Zelený čaj

Zalejte si zelený čaj, dajte ho lúhovať podľa návodu a potom si dva sáčky odložte bokom. Keď budú teplé, tak si ich dajte na odlíčené, čisté a zavreté viečka očí. Najlepšie bude, keď si pri tejto kúre ľahnete, aby Vám sáčky zeleného čaju držali na Vašich očiach. Teplé sáčky na očiach nechajte aspoň 10 a pokojne aj 20 minút. Túto kúru si robte 2 – 4 krát do týždňa, podľa potreby.

Tipy na krajšie mihalnice – čo nerobiť?

  • Ak sa dá, tak sa nelíčte každý deň. Doprajte svojim očiam oddych od maskary a rôznych líčidiel.
  • Nezdržujte sa v zafajčených priestoroch. Vašim očiam a pokožke týmto vôbec neprospejete…
  • Neodlíčujte si oči s prípravkom, ktorý obsahuje alkohol.
  • Neodlíčujte sa „silnými“ pohybmi a drásaním oka.
  • Nezabúdajte sa odlíčovať každý deň, keď ste bola nalíčená

mamma gel zena

Ževraj sú oči oknom do duše človeka, podtrhnite to okúzľujúcim pohľadom!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme