Reklama
Reklama

Ako prečistiť pľúca (dýchacie cesty)???

pľúca dýchacie cesty

Prašné či znečistené prostredie je súčasťou nášho života či chceme alebo nie… Ak ešte aj fajčíte alebo sa zdržiavate v zafajčených priestoroch, tak čítajte… Naše pľúca každý deň bojujú s rôznymi prekážkami a práve preto by ste ich mali povzbudzovať ako sa to len dá. Čím podporiť a prečistiť pľúca a teda aj dýchacie cesty???

O pľúcach

Jeden z najdôležitejších orgánov, vďaka ktorým sme na žive. Pľúca nám zabezpečujú výmenu kyslíka (zo vzduchu) a z našej krvi oxid uhličitý. Nádych – kyslík a výdych – oxid uhličitý. Pľúca sú pod hrudným košom, ktorý tento orgán chráni. Pľúca sa skladajú z dvoch častí, ľavej a pravej strany. Približný objem pľúc je okolo 5 litrov vzduchu. Naše pľúca sú úžasným orgánom, ktorý treba šetriť a starať sa oň ako to len ide.

Najčastejšie ochorenia dýchacej sústavy

  • Astma – chronické ochorenie spôsobené zápalom trubíc v dýchacom trakte. Astma môže byť spôsobená zápalom alebo aj stresom či inou psychosomatickou príčinou.
  • Alergie – alergie majú rôzne spúšťače, najčastejšie sú spôsobené prachom, peľom, chemickými látkami… Alergia je vlastne obrana imunitného systému a najčastejšie sa alergická reakcia prejavuje zdurením hrdla, kašľom, dusením alebo pocitom rezania očí.
  • Bronchitída – zápalové ochorenie dýchacieho traktu, ktoré postihuje trubicu medzi pľúcami a priedušnicou. Toto ochorenie býva nepríjemne pre bolesti hrudníka, dýchavičnosťou, hlienmi alebo kašľom.
  • Rakovina pľúc – najčastejšie je rakovina pľúc spôsobená fajčením (aktívnym, pasívnym). Najčastejšie sú na pľúcach nájdené zhubné nádory, ktoré sa musia okamžite podrobiť liečbe…

astma

Ako si prečistiť pľúca (dýchacie cesty) prirodzene???

Nech sa páči, máte tu tipy vďaka ktorým si podporíte a prečistíte dýchacie cesty…

Pohyb a voda – „je to zadarmo“ (skoro) ale na pľúca a celý organizmus to má blahodarný vplyv. Vďaka pohybovej aktivite zlepšujete svoju výkonnosť, budete stačiť s dychom, pľúca budú čistejšie a ak budete športovať na čerstvom vzduchu, tak Vám bude celkovo lepšie. Voda naša úžasná prečisťuje celé telo vrátane dýchacích ciest, odstraňuje toxíny a škodliviny a pomáha pľúcam, aby boli zdravšie. Voda a pohybová aktivita sú zárukou lepšieho zdravia, nepodceňujte veci, ktoré máte „pod nosom“…

Pľúcnik lekársky – táto bylina už svojím menom evokuje hlavný úžitok z tejto byliny. Okrem zdravých dýchacích ciest sa Vám zlepší aj trávenie, krvotvorba, kvalita pokožky a vylučovanie. Pľúcnik obsahuje Kyseliny, triesloviny, minerály, vlákninu a taktiež sacharidy. Pripravte si z pľúcnika čaj a to tak, že 2 ČL sušeného pľúcnika zalejete 2,5 deci vody a necháte lúhovať 12 – 15 minút. Tento čaj pite 1 – 3 krát denne.

pľúca

Aloe vera – táto rastlina obsahuje vitamíny A, B, C, E, minerály, kyselinu listovú a ďalšie účinné látky, ktoré čistia nie len dýchacie cesty ale aj celé telo. Odstraňuje toxíny z celého tela, urýchľuje regeneráciu tela, prečisťuje trávenie, močové cesty, dýchacie a má pozitívny vplyv aj na kvalitu pokožky, vlasov či nechtov. Aloe vera môžete konzumovať ako surovú rastlinu (môžete si ju dopestovať doma), užívať ju vo forme tekutej alebo doplnky z aloe vera výťažkami.

Cesnak – smrdí a štípe, ale práve preto je liečivý. Cesnak má silu prečisťovať dýchacie cesty, uvoľňuje hlieny, odstraňuje kašeľ a eliminuje zápaly. Jedzte cesnak 3 – 6 krát v týždni a pľúcne problémy by mali ustúpiť. Cesnak obsahuje vitamíny B, C, E, K, minerály, antioxidanty, bielkoviny, vlákninu a sacharidy. Nebojte sa jeho zápachu…

Chilli – chilli papričky, chilli korenie a taktiež aj kajenské korenie sú veľkým pomocníkom dobrému dýchaniu. Práve látka kapsaicín (štipľavá) odstraňuje zápaly, infekcie a baktérie z celého tela, navyše chilli čistí krv, močové cesty, trávenie a podporuje aj imunitný systém. Pridávajte si chilli alebo kajenské korenie do jedla a zdravie by sa malo zlepšiť.

Nezabudnite aj na náš ďalší dôležitý orgán a to je srdce. Ako mať zdravšie a silnejšie srdce???

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme