Reklama
Reklama

Aloe vera je “kráľovná” rastlín, viete prečo?

aloe vera list a šťava sa používajú na očistu organizmu

Aloe vera je svetovo známa rastlina so silnými vplyvmi na človeka. Aloe vera dokáže vylepšiť človeka zvonka a aj zvnútra. Pravidelným užívaním aloe vera si len pomôžete, pozrite sa, aké vplyvy má na človeka, aké má nutričné hodnoty a čo za látky obsahuje…

O aloe vera

Aloe vera (lat. Aloe Barbadensis Miller) – čeľaď ľaliovitá

Aloe vera je sukulent, rastlina podobná kaktusu, ktorá potrebuje menej vody. Má však rada svetlo a aj teplo. Dorastá do výšky od pol metra, až do metra a pol, čo je dosť veľká rastlina (ker). Listy sú dlhé, ostré a pichľavé (ihličkovité). Práve v listoch sa nachádza gél, ktorý robí z aloe vera účinného bojovníka voči mnohým negatívam.

aloe vera rastlina

Čo obsahuje aloe vera?

Aloe vera obsahuje tieto látky, nie je to málo, pri pravidelnej konzumácií alebo aplikácii zvonka je aloe vera veľmi prospešné. 

Bielkoviny, tuk, sacharidy, železo, zinok, vápnik, mangán, meď, horčík, fosfor, fluór, selén, draslík, sodík, molybdén, chlorid, chróm, vitamíny A, B, C, E, kyselinu listovú, flavonoidy, triesloviny a oleje.

aloe vera v sklenenom pohari

Vplyvy aloe vera na zdravie

Aloe vera je slávne, práve vďaka vplyvu na celé telo. Pomôže pri mnohých negatívach zvonku a aj zvnútra. 

 • Možná podpora imunity
 • Prečisťuje organizmus
 • Podporuje trávenie a metabolizmus
 • Podporuje vyprázdňovanie
 • Eliminuje nadbytočnú vodu
 • Eliminuje bolesti kĺbov
 • Eliminuje cholesterol a vysoký krvný tlak
 • Zlepšuje a podporuje funkciu pečene
 • Zlepšuje stav pokožky
 • Zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov
 • Normalizuje hladinu cukru v krvi
 • Upokojuje organizmus od stresu a napätia

stastna zena rozchodnica

Nutričná hodnota – Aloe vera (100g)

KJ – 126 Kcal – 30 Bielkoviny – 0,2 g  

Tuk –  30 mg  Sacharidy – 6,8 g

Aloe vera obsahujú minerály – 100 g

Železo 120 ug Zinok 81 ug
Vápnik 30 mg Mangán 36 ug
Horčík 10,1 mg Meď 6 ug
Fosfor 7,5 mg Fluór 53 ug
Draslík 300 mg Selén 2 ug
Sodík 0,08 g Molybdén 0,8 ug
Chróm 12 ug Chlorid 6 mE*

cerstve platky aloe s eterickym olejom

Aloe vera obsahujú vitamíny – 100 g

Vitamín A 11 IU Vitamín C 70 mg
Vitamín B3 0,3 mg Vitamín E 0,2 mg
Vitamín B6 0,3 mg Kyselina listová 14 ug

 *mE – miliekvivalent

Použitie aloe vera v praxi

Aloe vera sa predáva v rôznych formách a je na Vás, ktorá bude Vaša naj!

Aloe vera ako rastlina – aloe vera v kvetináči si viete zadovážiť v každom kvetinárstve. Budete mať vždy po ruke čerstvé aloe vera a používať ho môžete do čaju, smoothies nápoja alebo koktailu. 

Aloe vera čaj – aloe vera sa používa aj vo forme čaju. Tento čaj sú sušené listy, ktoré sa zalejú vriacou vodou a nechajú sa lúhovať približne 5 minút. Tento čaj sa pije 1 – 3 krát denne. 

aloe vera caj, listy maty, platky limetky

Aloe vera gél – aloe vera sa dá zakúpiť ako hotový produkt (tekutina), ktorá sa užíva podľa určeného dávkovania. Pri kúpe si všímajte obsah aloe vera gélu. Čím vyššie percento obsahu, tým je produkt kvalitnejší.

Aloe vera kozmetika – ak máte problémovú pleť, vlasy, prípadne nechty, tak si môžete zakúpiť kozmetiku s pridaným aloe vera gélom. Pravidelným používaním kvalitných produktov aloe vera kozmetiky sa zlepšuje kvalita pokožky, hydratácia, eliminuje sa vysušenie 

Aloe vera je úžasná rastlina, ktorá má pozitívne účinky na celý organizmus. Zadovážte si aloe vera v akejkoľvek forme a jeho konzumáciou nadobudnete plné zdravie!

Kliknite pre zväčšenie

Info Aloe vera

Okrem aloe vera sa Vám môže “zísť” napríklad aj šafranový olej. Šafran sa nepoužíva iba ako korenie, ale aj pozitívny olej na vonkajšie zdravie. Pozrite sa ako a kde je vhodné použiť šafranový olej, aké látky obsahuje a aké vplyvy má na zdravie, kliknite sem všetko je tu!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme