Reklama
Reklama

Detoxikácia tela – práve tu a teraz

detoxikacia

Naše telá sú počas zimy, právom oslabené. Znížená imunita, prechladnutie, bolenie hrdla, stále fúkanie nosa toto sú jasné príznaky, že vo Vašich telách nie je všetko v poriadku… Ako sa správne prečistiť, aby som svoje telo ešte viac nevystresoval??? Prekyslený organizmus, zanesené telo, neplnohodnotné stravovanie, nedostatočný pitný režim.

Dĺžka tejto detoxikácie je od 5 – 14 dní. Musíte svoje telo počúvať a sledovať. Ja Vám nedokážem presne povedať za koľko dní budete prečistený, takže tu treba vydržať aspoň minimálne 5 dní, aby ste vôbec nejaký efekt docielili. Detoxikácia tela je krátkodobá záležitosť (5-14 dní), ktorá sa na prvý pohľad môže zdať zložitá. Ale napriek tomu sa to dá zniesť a konečný výsledok prinesie lepšie zdravie. Pri tejto detoxikácii však treba vydržať, všetky pokyny splniť a Vaše telo sa dokonale prečistí a bude silné. Kvôli tejto očiste si nebudete musieť kupovať špeciálne produkty, ktoré sú záťaž na Vašu peňaženku a niekedy aj na organizmus. Úplne postačí ovocie, zelenina a podobne…

Ako teda začať detoxikáciu?

Na začiatok treba spomenúť jedlá, ktorým sa treba počas detoxu vyhýbať, aby sa telo mohlo pokojne prečisťovať. Ak sa náhodou stane, že pokyny nedodržíte, tak účinok očisti môže byť zmarený alebo nie tak dokonalý, ako za dodržania pokynov.

nezdravá strava

Vyhýbajte sa

Alkohol, káva, cigarety, biela múka a jej produkty, biely cukor a produkty obsahujúce cukor či umelé sladidlá, mliečne výrobky, keksíky, čipsy, čokolády a podobné „chuťovky“, mäso, vyprážané a mastné jedlá.

Až teraz asi začínate chápať čo každý deň konzumujete. Znie to možno prísne, ale verím, že na pár dní sa to dá zvládnuť, predsa len ide o Vaše zdravie. A možno práve po tejto detoxikácii zmeníte aspoň čiastočne jedálniček ku zdravším a plnohodnotnejším potravinám, ako boli pred začatím detoxikácie.

Poďme začať detoxikáciu

Krok 1.

Ak ste „kávičkár“ tak by ste mali raňajšiu kávu nahradiť bylinkovým čajom, bez cukru a medu. Bude to možno veľký skok, ale nebojte sa, je to len na pár dní a Vy to určite zvládnete. Počas celého dňa majte pri sebe alebo lepšie pred sebou dostatok čistej vody. Postavte pred seba fľašu alebo pol litrový pohár (môže byť aj pivový krígeľ J) a postupne popíjajte čistú vodu, priebežne počas celého dňa. Môžete si napustiť čistú vodu deň dopredu a nechať ju počas noci odstáť, nebude taká „chlórová“. Druhá možnosť, ak Vám nechutí čistá voda je pridať si pár kvapiek citrónovej alebo limetkovej šťavy do vody. Denne vypite aspoň množstvo tri až tri a pol litra. Čistá voda prečisťuje obličky, močové cesty a aj tráviaci trakt. V prvé hodiny či dni budete chodiť často na WC, ale to je prirodzený jav, ktorý spôsobilo to, že nemáte dobre prečistené močové cesty a obličky a tieto orgány nestíhajú naraz prečerpávať také kvantum vody. Počas pár dní sa ale prečistia aj močové cesty a už nebudete toľko chodiť na WC. Treba vydržať. Túto detoxikáciu začnite radšej cez víkend, keď budete mať možnosť behať na WC.

Všetky informácie o detoxikácii hrubého čreva nájdete tukliknite sem

raw zeleninovy salat

Krok 2.

Na raňajky je najvhodnejšie ovocie (ovocný šalát) alebo ovsené vločky (bez mlieka či iných mliečnych produktov). Ovocie preferujte čerstvé, nie konzervované alebo sušené, toto ovocie obsahuje veľké množstvo cukru. Do ovocného šalátu nepridávajte jogurt, tvaroh, orechy ani med, konzumujte len čisté ovocie (aj ho teda umyte, aby bolo poriadne čisté:)). Ovocie – teda zložené sacharidy naštartujú telo, dodajú energiu a prebudia Váš glykemický index. Desiatu majte opäť buď ovocie alebo zeleninu, nie pečivo a ani mliečne produkty. Na obedy sú vhodné: celozrnné pečivo, celozrnné cestoviny, hnedá ryža, kamut, pohánka, amarant, ryby a opäť kombinovať len so zeleninou, žiadne mliečne produkty. Na olovrant majte podľa chuti ovocie alebo zeleninu. Preferovať treba čerstvé plody, jeden druh a jeden kúsok. To znamená jedno jablko, jeden banán, jednu paradajku, ak ide o hrozno, jahody alebo maliny tak pokojne zjedzte za hrsť, aby ste z toho tiež niečo mali J. Večere voliť podobné ako obedy ale s výnimkou,  nejesť večer pečivo. Porcie na večeru nech sú menšie ako na obed. Obed sa počas dňa do večera stihne spáliť, ale na večer už telo nepotrebuje toľko energie.

Všetky informácie o detoxikácii pečene nájdete tu – kliknite sem

cieleny pohyb

Krok 3.

Aby bola detoxikácia úspešná a všetky škodliviny a odpadové látky sa dostali z tela preč, tak treba mať aj aktívny, cielený pohyb. Minimálne stačí rýchla chôdza, 4 krát do týždňa, po pol hodinke. Ak máte inú aktivitu, ktorá Vás baví tak nech sa páči, každý pohyb je pre telo prospešný a obzvlášť počas detoxikácie organizmu.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme