Reklama
Reklama

4 super zelené smoothies – recepty

zelene smoothies

Na prvý pohľad tieto smoothies nemusia vyzerať lákavo, ale ich chuť je lahodná! Nenechajte sa zmiasť prvým pohľadom a radšej niektoré z nich vyskúšajte a sami uvidíte, ktoré Vám zachutí najviac. Zelené smoothies nápoje sú veľmi zdravou a ľahkou možnosťou osvieženia napríklad aj počas horúcich letných dní. Vitamíny, vláknina a minerálne látky sú zárukou zdravia!

Recept zelené brokolicové smoothie s jahodami

Toto zelené brokolicové smoothie môžete piť na raňajky alebo večeru ako plnohodnotné ľahké jedlo po 2,5 – 3 deci. Ak chcete toto smoothie konzumovať na desiatu alebo olovrant, tak si ho dajte 1,5 – 2 deci hotového nápoja na jedno jedlo.

Potrebujete: 1 ružička brokolice, 10 listov špenátu, 15 ks čerstvých jahôd, 4 deci vody.

Ružičku brokolice natrhajte na menšie kúsky, umyte a dovarte vo vode približne 5 minút. Mäkkú brokolicu potom vložte do smoothie mixéra, pridajte umyté listy špenátu a jahody, zalejte to vodou a rozmixujte na hladkú hmotu. Takto vymixované zelené brokolicové smoothie rozlejte do pohárov a ak máte ešte jahody, tak rozpolené ich môžete dať na okraj pohára ako ozdobu.

zelené smoothie

Recept zelené uhorkovo-jablkové smoothie

Toto zelené smoothie je nabité detoxikačnými látkami, ktoré Vás zaručene prečistia a zbavia všetkých škodlivín. Toto zelené smoothie má aj málo kalórii a je vhodné počas chudnutia ako vhodné jedlo na desiatu alebo olovrant po 2 deci hotového nápoja.

Potrebujete: 5 listov špenátu, polovicu šalátovej uhorky, 1 ks citrón, 2 ks jablká, 5 lístkov mäty piepornej a 1 vetvičku petržlenovej vňate, 3 deci vody.

Uhorku očistite, umyte na nakrájajte na menšie kúsky, vložte do mixéra. Umyte aj listy špenátu, petržlenovú vňať a mätové lístky, pridajte ich tiež do mixéra. Jablko ošúpte, odstráňte stred so semienkami, nakrájajte na menšie kúsky a vložte do mixéra. Citrón prepoľte a šťavu z neho vytlačte do mixéra. Nalejte do mixéra aj vodu a vymixujte na hladkú hmotu. Toto hotové zelené smoothie môžete podávať aj s kockami ľadu.

smoothie - spenat, uhorka citron, jablko petrzlen, mata

Recept zelené smoothie z avokáda a uhorky

Toto smoothie má málo kalórií a zároveň Vás dokáže zasýtiť a prečistiť trávenie.

Potrebujete: 1 šalátová uhorka, 1 avokádo, 2 PL chia semienok, 1 PL limetkovej šťavy, 4 deci vody.

Šalátovú uhorku očistite, umyte a nakrájanú na menšie kúsky vložte do mixéra. Dozreté mäkké avokádo očistite od šupy, prekrojte a vyberte kôstku. Očistené avokádo bez kôstky vložte do mixéra. Do mixéra dajte chia semienka, vodu, šťavu z limetky a celé smoothie rozmixujte.

smoothie s chia, avokadom a uhorkou

Recept zelené kivi smoothie

Toto zelené smoothie je plné vitamínu C, je vhodné počas chudnutia, počas očistnej kúry alebo slúži aj ku lepšiemu odvodneniu vďaka vyššej dávke vitamínu C. Toto smoothie môžete mať na raňajky, večeru alebo ako desiatu či olovrant.

Potrebujete: 5 ks kivi, polovicu uhorky, 3 deci vody, 1 ks citrón, 1 ks limetky.

kivi smoothie

Kivi očistite od šupky, umyte a hoďte do smoothie mixéra. Uhorku tiež zbavte šupky, nakrájajte na menšie kusy a pridajte do mixéra. Zalejte to vodou a pridajte aj šťavu z citróna a limetky. Všetko dobre rozmixujte a máte hotové zelené mierne kyslé ale zdravé smoothie z uhorky a kivi ovocia.

Ďalšie zdravé a chutné zelené smoothie nájdete tu – smoothie z kivi smoothie z avokáda

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme